[Çözüm Yolları] 4.30 Rogero CFW'de Çalışan ve Çalışmayan Oyunlar

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PS3 Geliştirme CFW + APPS kategorisinde ferhanANK tarafından oluşturulan [Çözüm Yolları] 4.30 Rogero CFW'de Çalışan ve Çalışmayan Oyunlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 86,226 kez görüntülenmiş, 551 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PS3 Geliştirme CFW + APPS
Konu Başlığı [Çözüm Yolları] 4.30 Rogero CFW'de Çalışan ve Çalışmayan Oyunlar
Konbuyu başlatan ferhanANK
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Fliiqx

ferhanANK

Forum Destekçisi
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Tem 23, 2008
5,919
871
113
37
PSLAND:)
Arkadaşlar çoğu arkadaşımızda hep aynı sorunlar.Eski 3.55 ve fiksli bu CFW de çalışmıyordu.Ama ufak ayarlamalarla ve dikkat çalıştırabiliyoruz.Bu CFW yi kullanan arkadaşlar çalıştırmadıkları ve çalıştırdıkları oyunları nasıl çalıştırabildiklerini yazarlarsa inşanllah faydalı bi konu olacaktır:)Siftah benden,başlıyorum:)

ÇALIŞAN OYUNLAR:

1) Resident Evıl Operation Rocco City:Bu oyuna hiçbir fiks yapmadım ve direk haricide bekliyordu.4.30 Rogero CFW de açtım.1.03 update kurmak istedi.kabul ettim ama kurmayıp hata verdi.Bende PS3 ten neti kapatıp denedim ve açıldı çok şükür.

2)Assasiens Creed Revalituons: Bende 3.55 TB fiksliydi.Oyunu denediğimde açılmadı.Bende NODRM fiksi yaptım gene açılmadı:( DUBLEX fiksi yaptım ve açıldı sorunsuz dahili HDD de:)

3) NFS HotPursiut: PS3 te herhangi bi oyun cd si olmayınca açılmıyor.Oyun cd si olunca açılıyor:)

4)(BLUS30377) Call Of Duty Modern Warfare 2.Hiç birişlem yapmadan harici HDD de çalıştı.

5)(BCES00065) Uncharted 1 update istedi.Kabul etmeyip devam ettim:)Hemde Türkçe altyazılı.devamı gelecek inşallah:)
6) (BLES00669)Assasiens Creed 2: Hiçbir işlem yapmadan çalıştı haricide.Sadece update istedi .Kabul etmeyip devam ettim:)
7) UNCHARTED 3 (BCES01175): Açılışta update istedim kabul etmedim ve açıldı:)

8)SSX (BLUS30849): Bendeki Tb fiksliyi ve açılmadı.NODRM 3.55 fiksi yaptım açıldı sorunsuz:)

9) Call of Duty Modern Warfare 3 (BLUS30838) hariciden Sıkıntısız çalıştı,hemde onlinede cabası:)

cod mw3, fifa 13, assanssins creed 3, prototype 2, need for speed most wanted 3.55 fix yapıp daha sonra rogero 4.30 geçtiğimde sorunsuz çalışan oyunlardan.
Assassin's Creed 3 ve Revelations oyunlarını çalıştırmak için USRDIR içine ASSASSIN_ISO adında boş bir klasör açmanız gerekmektedir. Ayrıca oyunu ilk açtığınızda bir süre siyah ekran görünecektir. Bu da kullanıcıyı "oyun çalışmıyor" şeklinde yanıltabilir.
Ayrıntı için --->
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
Bu arada 3.55CFW de fixli ve çalışır durumda olan BLES-01508-[Mortal Kombat Komplete Edition] 4.30da sadece orjinal eboot dosyası ile çalışıyor...
Arkadaşlar Bende Assassin Creed III, Need For Speed Most wanted, pes 2013 gibi son çıkan oyunların hepsi hiç bir işlem yapmaadan direkt açıldı. Eski oyunlarımdan Naruto 2 direkt çalıştı ama naruto generationda orijinal eboot kullanmam gerekti. Bir çok eski oyunum hali hazırda açılıyor ama işin ilginç yanı WET siyah ekranda kaldığı yetmezmiş gibi bide makineyi kitledi :) Eğlenceli bir oyundu ara sıra oynardım onu kötü oldu :)
BCES00569-[Gran Turismo 5] kodlu

Oyun bende çaışıyor şu an kardeş
Assassin's Creed 3 - Duplex versiyonu harici hdd de çalışırken önce siyah ekran çıkıyor sonra 1 dakika siyah ekranda bekletip sonra açıyordu ve oyun kiltleniyordu. Ama dahili hdd ye atınca hiç beklemeden oyunu açıyor ve kilitlenme olmuyor.
BLUS30538-[Batman Arkham City]
BLES01667-[Assassins Creed III]-3.55 Fix ile
BLES01467-[Assassins Creed Revelations]-3.55 Fix ile
BLUS30838-[Call of Duty Modern Warfare 3]
BCES00510-[God Of War 3]-3.55 Fix ile
BLES00942-[Max Payne 3]
BLUS30847-[Metal Gear Solid HD]
BLES00770-[Super Street Fighter IV Arcade Edition]
BCES01175-[Uncharted 3 Drakes Deception]
BLES01465-[Resident Evil 6]
BLES01167-[Captain America]
BLES01676-[FIFA 13]
BLUS30209-[Golden Axe Beast Rider]
BLUS30522-[Mortal Kombat 9]
BLES01702-[Tekken Tag Tournament 2]
BCES00791-[God of War Collection]

Not yazmadıklarımın hepsi orjinal EBOOT ile denenmiştir.Güncellemesi olanları Multiman üzerinden güncelledim.Hepsi çalışıyor.
pes 2013 dahiliden çalıştı,max payne 3 3.55 fixli dahiliden çalıştı,resistance 3 fixsiz dahiliden çalıştı
oege' Alıntı:
ferhanANK' Alıntı:
sizdeki hangi Fifa Street?
oyunu hem dahilide hemde haricide deneyin.
haricide denerken multimanda oyunun üstündeyken SELECT+x eaynı anda basın veoyunu açın.
PS3 ün içinde herhangi bi orjinal oyun olsun.
eğer oyuna girerken update isterse yapmayın.

Kardeş aşağıdaki konuya yazarsan daha hızlı yardm alabilirsin.
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

FİFA STREET 2012
:Sorunu şöyle çözdüm:Oyunun Duplex fixini indirdim ve uyguladıktan sonra oyun açıldı.Ama yine de ilginize teşekkürler.Son bir sorum olacaktı.
bu işlem Rogero 4.30 Cfw'de de geçerli mi?
Hitman.Absolution.PS3-DUPLEX sürümü haricide çalıştı hayırlı olsun..ama tr dil desteği yok

Assassin's Creed 1-2-3 Brotherhood, revalations,god Of War 3. nfs run, hot Pursuit, most wanted, fifa 13, pes 13, call Of Duty 3,4,5,6,7,8, resident Evil 6, Tekken tag tournament 2,Medal Of honor warfighter, darksiders 2 denedigim çalışan oyunlar..
Wet, dead or alive 5,Dirt showdown çalışıyor
Okami HD dahili HDD'den çalıştı. Hariciden çalışmıyor. Bilginize.

007 legends, i am alive, resident Evil hd Chronicles çalışıyo..
PERSONA 4 FİX
1) use this fix to bypass the region lock

I have tested it and it works.
by leonidas
2) use this if the first one doesn't work

Aşağıdaki dosyayı kur kardeş.Zaten oyunda sadece 1 tane update çıkmış:)

BLES00891-[DRIVER San Francisco]

Tesekkurler çözüldü bu şekilde orjinal eboot ve update kullandim

AÇIKLAMA:Konuda ilkönce 1.yi çalıştırın.Eğer çalışmazsa 2.fiksi uygulayın diyor.Dosyanın içinen çıkanları oyundakilerle değiştirmeniz yeterli.
the testament şarlo çalşıyor.bende ilk başta açamadım sonra bi siteden repack versiyonu indrdim bu sefer oyunu açtı reklam yazılarında oyun dondu ilerlemedi.sonra başka bir siteden(ps3iso) repack versiyonu tekrar indirdim bu sefer sorunsuz açtı.mesele sağlam bir versiyonu bulmaktan geçiyor arkadaşlar..
Medieval Moves çalışıyor 4.30'da.

Cod bops2 denedim rogero 430 da super calisiyor. Online bile oynadim :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
GTA IV Complete Edition 4.30 a geçtikten sonra deneme fırsatım olmamıştı msjından sonra denedim şimdi hariciden bd mirror yaparak disk ikonundan girdim bahsettin o resimlere gelince bi kaç saniye sonra datalar yükleniyor yazısı gelip yüklemeyi tamamladı ve oyun açıldı bende

HİTMAN ABSOLUTİON (BLES01403) Haricide 4.30 CFW de sorunsuz çalışmaktadır.Oyunda 3 tane dil seçeneği var İngilizce,Fransızca ve İspanyolca türkçe olursa eğer tadından yenmez benden sölemesi :)

007 ye göre hitman ajanın dibi.acıma duygusu yok aynı kratos gibi seviyorum bu tarz adamları.oyun grafikleri güzel kimse kötü demesin.kendi görüşüm oynamanızı tavsiye ederim. bilginize

keyifli oyunlar :)
Ninja gaiden sigma 1 - 2 - 3, Red Dead Redemption GOTY (BLES01294), devil May Cry HD sorunsuz çalışıyo..
PLAYSTATİON ALL STARS BATTLE ROYALE (BCES01435) Haricide 4.30 CFW sorunsuz çalışmaktadır.
Güzel oyun eğlenceli :)
keyifli oyunlar
FAR CRY 3 duplex sürümü 4.30 CFW de sorunsuz çalışmaktadır.

Dosya içinden çıkanlar

duplex-far.cry.3-install.part1.pkg
duplex-far.cry.3-install.part2.pkg
duplex-far.cry.3.crack.pkg

keyifli oyunlar

OYUN LİSTESİ:

1)Resident Evıl Operation Rocco City
2)Assasiens Creed Revalituons
3) NFS HotPursiut
4)(BLUS30377) Call Of Duty Modern Warfare 2
5)(BCES00065) Uncharted 1
6)Unchaarted 2
7)Uncharted 3(BCES01175):
8)(BLES00669)Assasiens Creed 2
9)SSX (BLUS30849)
10)Call of Duty Modern Warfare 3 (BLUS30838)
11)FİFA 2013
12)Assanssins Creed 3
13)Prototype 2
14)Need For Speed Most Wanted
15)ProEvolution Soccer 2011
16)ProEvolution Soccer 2012
17)ProEvolution Soccer 2013
18)BLES-01508-[Mortal Kombat Komplete Edition]
19)Naruto 2
20)Naruto Generation
21)BCES00569-[Gran Turismo 5]
22)BLUS30538-[Batman Arkham City]
23)BCES00510-[God Of War 3]-3.55 Fix ile
24)BLES00942-[Max Payne 3]
25)BLUS30847-[Metal Gear Solid HD]
26)BLES00770-[Super Street Fighter IV Arcade Edition]
27)BLES01465-[Resident Evil 6]
28)BLES01167-[Captain America]
29)BLUS30209-[Golden Axe Beast Rider]
30)BLUS30522-[Mortal Kombat 9]
31)BLES01702-[Tekken Tag Tournament 2]
32)BCES00791-[God of War Collection]
33)FİFA STREET 2012
34)Hitman.Absolution.PS3-DUPLEX
35)Assasiens Cree Brotherhood
36)Need For Speed Run
37)Call of Duty 3,4,5,6,7,8
38)Medal Of Honour Warfighter
39)Darksiders 2
40)Wet
41)Dead Or Alive 5
42)Dirt Showdown
43)Okami HD HDD'de Çalışıyor!!
44)James Bond 007 Legends
45)İ am Alive
46)Resident Evil HD Chronicles
47)PERSONA 4
48)BLES00891-[DRIVER San Francisco]
49)Medieval Moves
50)Call Of Duty Black Ops 2
51)GTA IV Complete Edition
52)BLES01485 )Testament of Sherlock Holmes
53)Ninja gaiden sigma 1 - 2 - 3
54)Red Dead Redemption GOTY (BLES01294)
55)Devil May Cry HD
56)PLAYSTATİON ALL STARS BATTLE ROYALE (BCES01435)
57)FAR CRY 3 Duplex Sürümü
58) ]God Of War : Ascension DEMO
59)Hitman Absolution
60) DEAD SPACE 3 (BLUS31053)
61)TOMB RAİDER (BLES01780) Haricide 4.30 CFW BD MiRROR ile sorunsuz çalışmaktadır.
62) God of War Ascension (BCES01741) Dahilide ve Haricide
63) Army of Two The Devils Cartel (BLES01763) Haricide 4.30 CFW de sorunsuz çalışmaktadır.
64)The Walking Dead Survival Instinct (BLUS31065) Haricide 4.30 CFW de sorunsuz çalışmaktadır.
65)BioShock Infinite (BLES01705) Haricide 4.30 CFW de sorunsuz çalışmaktadır.
66)METRO LAST LİGHT (BLUS31184)

.....

ÇALIŞMAYAN OYUNLAR:

Çok şükür çalışmayan oyun çıkmadı daha.Sadece (BLES01485 )Testament of Sherlock Holmes oyunu çalışmıyordu.Ama sağolsun üstte freezone 61 adlı arkadaşımız çözümü paylaşmış.

NOT: Arkadaşlar çalışmayan oyunlar için: Oyunları hem dahilide hem haricide deneyin.Oyunu açarken interneti kesin,PS3 ün içinde mutlaka orjinal bir oyun olsun.3.55 TB fiksli oyunlar için NODRM veya DUBLEX fikslerini uygulayın..Ben bu yöntemlerle 3 oyun çalıştırdım.AC revolution,NFS HotPursiut ve Resident Evıl Operation Rocco City:)Anladığım kadarıyla 3.55 altı versiyonlu oyunlarda hiçbi sorun olmadan açılıyorlar:)
ALTIN KURALLAR:
-Oyunun orjinal eboot uyla denediniz mi?
-Oyunun game datasaını silip tekrar deneyin.
-Eğer oyun TB fiksliyse NODRM veya DUBLEX fiksini deneyin.
-Multiman da oyun seçerken KARE ye bas.ORda sol tarafta ayarlada BD MİRROR seçeneği seçili olsun.
Haricideyse SELECT + X e basılı tutarak açın ve PS3 ün içinde orjinal bir oyun olsun.
-Oyun açılışında update isterse kabul etmeyip devam edin.Eğer yine açılmazsa update yi kurun ve deneyin.

NOT: ALINTI YAPILABİLİR KAYNAK BELİRTMEK ŞARTIYLA:BÜTÜN TELİF HAKLARI MCPSP.COM a AİTTİR
!!!

cakabo

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eki 20, 2012
161
4
18
Dead or Alive 5 herkeste çalışıyor ama birtek bende çalışmıyor :S

dead_end

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ağu 10, 2012
90
1
8
31
ferhan assassins creed için sormuyorum genel için soruyom mesela acr de 3.55 fixi yaptıktan sonramı çalıştı?

ferhanANK

Forum Destekçisi
DESTEK OLAN ÜYEMİZ
Tem 23, 2008
5,919
871
113
37
PSLAND:)
cod black ops ana mebüye atıyor
Kardeşim bdemu yu Hermes yapıp denedinmi?
oyunun game datasını silip denedinmi?
Oyunun içinde orjinal oyun varm mı?
Aşağıdaki programı indir veiçindeki 4 tane PKG yi kurup dene bakalım:)

esturgi

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Nis 12, 2010
528
432
43
cod mw3, fifa 13, assanssins creed 3, prototype 2, need for speed most wanted 3.55 fix yapıp daha sonra rogero 4.30 geçtiğimde sorunsuz çalışan oyunlardan.

nss

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
May 10, 2010
2,372
154
83
Kardeşim bdemu yu Hermes yapıp denedinmi?
oyunun game datasını silip denedinmi?
Oyunun içinde orjinal oyun varm mı?
Aşağıdaki programı indir veiçindeki 4 tane PKG yi kurup dene bakalım:)

gamedatayı silince girdi update yapıyor şimdi sağolasın:)

beyazadam

Moderatörümüz
Moderatör
Ağu 3, 2009
487
29
28
Arkadaşlar, @ferhanANK konuyu sizlerin yaptığı geribildirimlere göre düzenleyecektir.
Bu nedenle geri bildirim yaparken oyunları mümkün mertebe kodları ve varsa relase isimleri ile belirterek hangi aşamalardan geçtiği halde çalışmadığını yazınız.
Örneğin: BLUS-30580 - NFS - Shift 2. 3.55 Versiyonda dahilide çalışıyordu, 4.30'da dahili ve haricide tüm multiman seçenekleri ile denendi çalışmıyor, orjinal eboot gerekli.

Ronin

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Ocak 29, 2010
152
1
0
39
Yukarda bahsi geçen oyunlardan....

Dead or Alive 5'in NRP'nin riplediği Japon versiyonu haricindeki ripler sorunludur. Duplex çalışmaz, Duplex repack versiyon ise 5. bölümde donar. Çalışan japon versiyon (ingilizce dahil 3 dil destekler bu arada) Dead_or_Alive_5_JPN_MULTi3_PS3-NRP kodu BLJM60513 'dir.

Assassin's Creed 3 ve Revelations oyunlarını çalıştırmak için USRDIR içine ASSASSIN_ISO adında boş bir klasör açmanız gerekmektedir. Ayrıca oyunu ilk açtığınızda bir süre siyah ekran görünecektir. Bu da kullanıcıyı "oyun çalışmıyor" şeklinde yanıltabilir.
Ayrıntı için --->

Vimto'nun riplediği the Testament of Sherlock Holmes adlı oyununu bir türlü çalıştıramadım rogero 4.30'da. Kodu BLES01485 Hatalı bir rip mi yoksa çalıştırmak için greken bir yöntem mi var bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan beni de aydınlatsın.

beyazadam

Moderatörümüz
Moderatör
Ağu 3, 2009
487
29
28
Yukarda bahsi geçen oyunlardan....

Dead or Alive 5'in NRP'nin riplediği Japon versiyonu haricindeki ripler sorunludur. Duplex çalışmaz, Duplex repack versiyon ise 5. bölümde donar. Çalışan japon versiyon (ingilizce dahil 3 dil destekler bu arada) Dead_or_Alive_5_JPN_MULTi3_PS3-NRP kodu BLJM60513 'dir.
BLES-01623-[Dead Or Alive 5] Bende sıkıntısız çalışmakta. En azından şimdilik. :)

Ayrıntı için --->
BLES-01667-[Assassins Creed III] Bende sıkıntısız çalışmakta... :D

Bu arada 3.55CFW de fixli ve çalışır durumda olan BLES-01508-[Mortal Kombat Komplete Edition] 4.30da sadece orjinal eboot dosyası ile çalışıyor...