Xbox Starter Save (Save)Dosyası Yükleme

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,959
0
[HIDE-THANKS]

Rehberde anlattığım program haricinde farklı programlarlada aynı işlem yapılabilir .Ayrıca ek dosya ve yüklenişi save paylaşan kişi tarafından verilmediyse %90 tüm oyunlarda bu işlem uygulanır.

Starter savelerde eğer sorun yaşarsanız yeni bir save dosyası ile oyunu başlatıp işlemi yaparsanız sorun yaşamazsınız.

Öncelikli olarak xbox dahili hdd de bulunan oyuna ait save dosyasını pc ye aktarmanız gerekiyor.Eğer oyun saveleriniz usb de kayıtlıysa bu işleme gerek yok.

İşlemlere başlamadan önce xboxsınızdaki mevcut save dosyasını pc de yedekleyin bir soruna karşı

Dahili hdd den kopyalamak için 2 yöntem mevcut.

1.Yöntem:Xbox dashboard sistem ayaları- depolama -bellek birimi -oyunlar ve uygulamalar oyuna gelerek (A) taşı yada kopyala diyebilirsiniz.Taşı derseniz dahili hdd de save artık bulunmaz.

2.Yöntem:Ftp yada file manager ile kopyalayabilirsiniz.

Dahili hdd için:Hdd1/Content/Profil id /Title id/00000001 klasörü içinde save dosyası mevcut.

Oyuna ait olan save dosyasını pc ye kopyalayın istediğiniz yöntemle.

Ben ftpden save dosyasını direk aldım ona göre anlatcam işlemler ztn aynı.

Oyuna ait olan save dosyasını horizon açıkken atıyorum indirdiğim save dosyasınıda aynı şekilde sürükle bırak yapıyorum

Soldaki bilgiler benim oyunuma ait olan sağdaki bilgiler indirdiğim save dosyasına ait zaten bilgiler yok.

Kendi xboxıma ait olan profile id -device id - console id numaralarını kopyalayıp diğer save dosyasındaki kısımları yapıştır yapcam.

İki save dosyasıda aynı olduktan sonra sağdaki yani indirdiğim save dosyasına save resign rehash tıklıyorum.

Aslında bu resimde kendi xbox oyun bilgilerime ait bilgiler mevcut ama resimi sonradan ekledim normalde size kendi xbox bilgileriniz yazacaktır.

Daha sonra bu dosyayı tekrar ftp ile Hdd1/Content/Profil id /Title id/00000001 kopyalamam yeterli.00000001 klasöründeki oyuna ait olan save dosyasını siliyorum ve pc de işlem yaptığım save dosyasını atıyorum ve tamamdır :eek:yuncu:
[/HIDE-THANKS]

Son düzenleme:

kelepche

Kayıtlı Üye
May 22, 2013
389
233
0
profili nasıl oluşturuyoruz horizon içerisinde

********-- Post added at 16:31 ********-- Previous post was at 16:22 ********--

forza horizon indirdim profil herşey tamam ama oyun hata veriyor açılmıyor