xbox 360 guitar controller incelemesi

sawolverine

Kayıtlı Üye
Mar 2, 2014
180
94
0
not : Bu konuyu benim gibi konsolun acemisi ve guitar hero-rockband oyunlarından bihaber olanlar için açtım.aşağıdaki kendi gözlemlerimden oluşan bilgiler sizleri tatmin
etmeyebilir.lütfen kusura bakmayın.

* Merhaba.Arkadaşlar ülkemizde malum oyun piyasası büyük çoğunluk olarak pc oyunculuğu üzerine kurulu.burada konsol olarak da ps3 ün karşısında xbox 360
hakkettiği ilgiyi görmüyor.Bu yüzden konsolumuzun aksesuarları ya kolay temin edilemiyor ya da olması gerektiğinden daha pahalı.

* Lafı fazla uzatmadan kinect le birlikte konsolun tamamlayıcısı olarak düşündüğüm guitar hero-rockband oyunlarının aksesurları gitar ve bateri için kendi çapımda bir araştırmaya girdim.Gitar hassas ve çabuk bozulabilen bir ürün olduğu için ikinci el piyasasına biraz göz gezdirdikten sonra yutdışında daha ucuzdur mantığıyla baktığım ebay ve aliexpress de istediğim fiyatları göremeyince N11 de sadece bir tane ürün resmi bulunan ve fazla bilgi içermeyen gitarı 115 tl ye sipariş verdim.Aşağıda ürünün resimlerini sizlerle paylaşıyorum.

[ATTACH=CONFIG]910[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]911[/ATTACH]

-Ürünün kalitesi açıkçası beklentimin üzerinde çıktı.tuşları gereken hassaslıkta ve bastığınız zaman tuşlardan gelen hafif bir sesle tuşa bastığınızı daha iyi hissedebiliyorsunuz.

[ATTACH=CONFIG]912[/ATTACH]

-Üründe iki tane tuş takımı var.Üstteki tuşlar genel olarak kullandığımız kalın tuşlar.Altta daha kısa tuşlardan oluşan takım sanırım solo kısımlarda coşmak isteyenler için yapılmış.

[ATTACH=CONFIG]913[/ATTACH]

-Ürün kablolu ama kablo uzunluğu yeterli boyutta.Ürünün yanında bir de askı aparatı var.

[ATTACH=CONFIG]914[/ATTACH]

*Kendim de bu oyunun ve kontrolcünün acemisi olarak bu olaya yabancı olan arkadaşlar için bir kaç cümle eklemek istiyorum.
Sırası geldiğinde istenilen renkli tuşa istenilen zamanda basmaya çalıştığımız bu oyunda gitaristin rolünü üstleniyoruz.
Tuşa basamadığınızda veya zamanlama-renk hatası yaptığınızda çıkan bozuk ses gitarı sizin çaldığınız hissini yeterince veriyor.

*Denediğim üç oyun olan guitar hero world tour,guitar hero 5 ve gh:warriors of rock içindeki yüzlerce şarkıda mutlaka sevdiğiniz ve seveceğiniz bir çok şarkı olacaktır.Bu da oyunun oynanabilirlik süresinin gerçekten uzun olmasını sağlıyor.

*Eğer daha önceden rock-metal müziğe aşinaysanız veya saz-gitar gibi enstrümanları çalmaya çalıştıysanız (hiç yoksa çalan şarkıdaki gitar soloda elinizle hayali bir gitar çaldıysanız :) )bu oyun sizleri eğlendirecektir.Gerek tek başınıza gerekse samimi bir arkadaş eş-dost ortamında hem müzik dinlemiş hem de eğlenmiş olursunuz.

*Sonuç olarak kolla oyun oynamaya biraz ara vermek isterseniz,kinect deneyimini de yaşadıysanız müzik dinlemeyi de seviyorsanız bu gitar sizleri bir süre eğlendirecektir.
Sadece rock-metal sevenler için değil her tarz müzikten hoşlanan arkadaşlar için doyurucu bir müzik listesi sizlerin sinirlerini gevşeterek ucundan kıyısından bir rockstar havası yaşamanızı sağlayacaktır.

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,961
0
Güzel inceme olmuş dostum alacak arkadaşlar faydalanabilir bu incelemeden .İlgim olsa bende alırdım hatta :) .Konu sabit dostum teşekkürler

sawolverine

Kayıtlı Üye
Mar 2, 2014
180
94
0
teşekkürler [MENTION=138665]The_Darkness[/MENTION] ve [MENTION=81998]ankboy[/MENTION] .Çevremde bu oyundan haberdar olmayan çok kişi olduğu için basit bir konu açma gereği duydum.Merakı olan arkadaşlar biraz bile olsa faydalanabilir diye düşündüm.Site için faydalı olmasını umarım.İlginiz için tekrar teşekkür ederim.

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,961
0
teşekkürler [MENTION=138665]The_Darkness[/MENTION] ve [MENTION=81998]ankboy[/MENTION] .Çevremde bu oyundan haberdar olmayan çok kişi olduğu için basit bir konu açma gereği duydum.Merakı olan arkadaşlar biraz bile olsa faydalanabilir diye düşündüm.Site için faydalı olmasını umarım.İlginiz için tekrar teşekkür ederim.
Sanırım inclemede Türk sitelerinde ilk olabilir dostum ben görmedim yada bilmiyorum yani :D

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,961
0
İlk Biz Yaparız Nette İlk Türk Forumlarında Tek Bizde
:fat::fat::fat:

şaka yapıyorum dostum. [MENTION=138665]The_Darkness[/MENTION] in kulakları çınlasın diye. saygılar ikinize de.
Eksik yazmışın dostum yaparsak ilk biz yaparız başkası yapamaz yaparlarsa virüs olur kısaltılmış bu hatta :glee::glee: