Xbox 1 Oyunları Oynama Rehberi

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,895
0
Gerekli programlar[HIDE-THANKS]

1-)Linkten gerekli dosyalar
2-)Xbox image browser
3-)Dahili hdd :congratulatory:
4-)Xex menu yada fsd 3
5-)Flash bellek yada ftp bağlantısı

İŞLEM SIRASINDA HERHANGİ BİR HATA SONUCU HARİCİ HDDDEKİ OYUNLARI KAYBETMEMENİZ İÇİN HARİCİ HDD TAKILI OLARAK İŞLEM YAPMAYIN.HERHANGİ BİR AKSİ DURUMDA SORUMLULUK TAMAMEN İŞLEM YAPAN KİŞİYE AİTTİR.

Rehberde anlattıığm oyun Dead Or Alive 2 Ultimate

İŞLEMLER ÖNCESİ MUTLAKA FSD DEKİ VERDİĞİM AYARI AÇIN

Linkten dosyayı indirin ve rardan çıkartın

Burda 2 link vercem

1.Link 2007 yılına ait uyumluluk dosyası

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

2.Link 2011 yılına ait uyumluluk dosyası

Bazı oyunlar 2007 bazı oyunlar 2011 yılı uyumluluk dosyasına göre çalışır.2 linktende indirin 2007 yükleyin eğer oyunda hata alırsanız 2011 ile deneyin.

Flash bellek içine attığınızda xex menu yada fsd 3 file managerdan hdd 1 'e taşımanız gerekiyor.Ftp ile atmak daha kolay.

XB1 HDD Compatibility Fixxer programı

Xex menuden XB1 HDD Compatibility Fixxer klasörüne girin

hdd_compat_fixer.xex dosyasını çalıştırın.

2007 ve 2011 linklerinden indirin.Rardan çıakrtın.Compability klasörünü HddX içine kopyalayın.(Yukardaki açıklamaya dikkat edin)

Linkten klasörü indirin ve HDD 1 içine atın

Linkten dosyaları indirin ve HddX içine atın

HDDX atma işlemi bittikten sonra xbox kapatıp tekrar açın.

Oyunlar için xbox image browser kullanın

[/HIDE-THANKS]

Son düzenleme:

myalcin

Kayıtlı Üye
Haz 7, 2012
134
77
28
tesekkürler Hakan bir sorum olacak. hddx içine atılacak olan klasör Partition_2 olanın içinde index diye bir dosya var birde TDBX klasörünün içinde bir dosya var bunları direkt mi hddx içine atalım yoksa klasörün içindekinide ayrı mı atalım klasörden çıkartarak? [MENTION=81998]ankboy[/MENTION]

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,895
0
tesekkürler Hakan bir sorum olacak. hddx içine atılacak olan klasör Partition_2 olanın içinde index diye bir dosya var birde TDBX klasörünün içinde bir dosya var bunları direkt mi hddx içine atalım yoksa klasörün içindekinide ayrı mı atalım klasörden çıkartarak? [MENTION=81998]ankboy[/MENTION]
partition 2 içindekileri ve uyumluluk dosyalarını hdd x içine at

myalcin

Kayıtlı Üye
Haz 7, 2012
134
77
28
Arkadaşlar silent hill the room oyununu bu yöntem ile çalıştırdım ancak bir sorum var oyun açıldığında oturum kapanıyor. Ortadaki topa bastığımda xbox kılavuzu orjinal bir Xbox oyunu çalışırken kullanılamıyor. yazıyor. Oyunu nasıl kayıt edeceğiz? Birde tam ekran değil ekranın sağı ve solu 20 cm kadar siyah olarak boş

Son düzenleme:

sawolverine

Kayıtlı Üye
Mar 2, 2014
180
89
0
İŞLEM SIRASINDA HERHANGİ BİR HATA SONUCU HARİCİ HDDDEKİ OYUNLARI KAYBETMEMENİZ İÇİN HARİCİ HDD TAKILI OLARAK İŞLEM YAPMAYIN. ankboy hocam bunu belirtmişsin ama 250gb dahili harddisk var bende,ordaki oyunları kaybetme tehlikesi var mı dahili harddiskle deneyebildin mi?

bu işlemi yapan tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum,bir arkadaşın da kayıt sorunu olmuş,başka birinde oldu mu?

The_Darkness

Erişim Engelli
Eyl 14, 2013
0
18,778
0
Siteye Git
[MENTION=81998]ankboy[/MENTION] hakan dostum paylaşım için teşekkür ederim konuyu okudum resmen tırstım :D bazı oyunlar vardı oynuyacağım vazgeçtim her tarafta dikkat edin yazıyor yanlış bir şey olduğunda ne gibi sorunlar oluşur

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,895
0
Arkadaşlar silent hill the room oyununu bu yöntem ile çalıştırdım ancak bir sorum var oyun açıldığında oturum kapanıyor. Ortadaki topa bastığımda xbox kılavuzu orjinal bir Xbox oyunu çalışırken kullanılamıyor. yazıyor. Oyunu nasıl kayıt edeceğiz? Birde tam ekran değil ekranın sağı ve solu 20 cm kadar siyah olarak boş
Xbox 1 emu tüm oyunlarla %100 uyumlu değil.Olası nedenler 1.eğer xbox hddsi kendi xbox hdd değilse yani sen sonradan hdd alıp taktıysan bu durum olabilir.Diğer neden xbox 1 oyunları xbox modeliyle uyumlu olmalı ntsc ise modelin ntsc oyun indirirsen hata alma durumun azalır.

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,895
0
İŞLEM SIRASINDA HERHANGİ BİR HATA SONUCU HARİCİ HDDDEKİ OYUNLARI KAYBETMEMENİZ İÇİN HARİCİ HDD TAKILI OLARAK İŞLEM YAPMAYIN. ankboy hocam bunu belirtmişsin ama 250gb dahili harddisk var bende,ordaki oyunları kaybetme tehlikesi var mı dahili harddiskle deneyebildin mi?

bu işlemi yapan tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum,bir arkadaşın da kayıt sorunu olmuş,başka birinde oldu mu?
bunu yazma nedenim işlem sırasında harici hdd takılı olmasına gerek yok tp yada flash bellekten işlem yapılır.Yanşılkla bir silme işlemi yapmamak için yoksa istersen çıkarmana gerek yok.tebdir amaçlı yazdım