Watch Dogs Yükleme Rehberi (Title Update Rehberi Eklendi)

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,895
0
[HIDE-THANKS]

Arkadaşlar rehber sadece rgh-jtag için
Fixed linklerinden önce indirenlerde bu rehberi yapabilir sorun yok
Anlatım sadece rip için olacaktır.God yapmayın oyunu
DASHBOARD SÜRÜMÜ EN AZ 16537 OLMAK ZORUNDA

Yükleme

ÖNCE DVD 1 YÜKLENİLCEK REHBERİ OKUMADAN SORU

SORMAYIN

REHBERİ DİKKATLİ İNCELEYİN DVD 1 RİP YAPARAK YÜKLEYİN.OYUN (DVD 1 İÇİNDEKİ) KENDİ DOSYALARINI XBOX İÇİNE YÜKLEYECEK.DAHA SONRA REHBERDEKİ GİBİ DVD 1 DEKİ REHBERDE YAZDIĞIM DOSYA VE KLASÖRLERİ PC DE DVD 2 RİP HALİNE ATIN VE OYUNU DVD 2 DEN BAŞLATIN.XBOXTA BİR İŞLEM YOK.DVD 1 DOSYALARINI OYUN KENDİSİ XBOX İÇİNE YÜKLEYECEKTİR.

Dvd 1 ve dvd 2 inidirin.
Dvd 1 rip yapın ve yükleyin (God olarak denemedim)
6.7 gb lık bir boş alan gerekli (flash bellek denemedim)6.7 gb yüklenmesini bekleyin %100 olana kadar

dvd 1 yükledikten sonra dvd 1 içindeki

installation1 ve installation2 klasörleri içindeki dosya ve klasörleri dvd 2 içine kopyalayın

dvd 2 içindeki default.xex dosyasını silin

dvd 2 içindeki game.xex dosyasının ismini default.xex olarak değiştirin.

dvd 2 içindeki dosya ve klasör listesi resimdeki gibi olması gerekiyor

Title update yükleme işlemi oyunu oynamak için yapılcak rehberden sonraki aşamadır.Önce oyunu oynamak için verdiğim rehberi uygulayın.Bu rehberi sadece title update yüklemek isteyenler uygulasın

Oyun için title update rehberi hazırladım arkadaşlar.Title update oyun için çıkacak dlc ve oyun içindeki sorunları gidermeniz için gerekli.Bu title update yükleme yöntemi sadece bu rehberi uygulayıp yükleyenler için.Oyunu önce normal rehberdeki gibi yükleyin title update yapmak istediğinizde bu rehberi uygulayın yoksa title update yükleyemezsiniz.

Title update yükleme rehberi (yine ilk ve tek ) (bu rehber sadece bu oyun içindir)

1-)Oyununuzun media id numarasına uygun tu sürümünü siteden indirin
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

2-)Hdd\Content\0000000000000000\555308B7\000B0000 klasörüne title update dosyasını atın
3-)Dvd 2 içindeki default.xex dosyasının ismini tekrar game.xex olarak değiştirin
4-)Oyunu mutlaka fsd file managerdan game.xex dosyasını seçerek çalıştırın.oyun fsd de coverdan çalıştırırsanız açılmaz

Alternatif title update yükleme rehberi [MENTION=146907]mit40[/MENTION] 'a rehber için teşekkürler

Watch Dogs Title update yükleme 2. yöntem

1.öncelikle oyunumuzun yani dvd2 içindeki default.xex'in media id'sini öğreniyoruz. Burda anlatılmış konudan rahatlıkla öğrenebilriiniz. Title ID ve Media ID Öğrenme (Rehber)

2.mediaıd'sini öğrendikten sonra media ıd'nize uygun title update'i bu siteden indiriyorsunuz.

3.title update'yide indirdikten sonra horizon isimli programı kullanıcaz bu yüzden bu programıda indirmeliyiz. burdan indirebilirsiniz
(bu arada indirilen dosyalarıda birarada tutarsanız işlem yapmasıda daha kolay olur ben genelde masaüstünü kullanırım )

4.horizon programını indirdikten sonra kurun ve açın, açtıktan sonra karşınıza gelen bu ekrandan ''Tools'' sekmesine tıklıyoruz, tıkladıktan sonrada hamen altındaki ''package manager'' a tıklıyoruz.

5.package manager'a tıkladıktan sonra küçük bir pencere açılacak oradanda ''open'' sekmesine tıklyoruz ve indirdiğimiz title updateyi seçip ''aç'' sekmesine basıyoruz.

6.''aç'' sekmesinede tıkladıktan sonra şu şekil bi ekran gelecek.

7.yukarıdaki resimde gördüğümüz penceredeki sekmelerden ''contents'' sekmesine tıklıyoruz onun altında çıkan sekmelerdende ''excract all'' sekmesine tıklıyoruz ve dosyaları masaüstüne çıkarıyoruz.

8.işlemleri sırasıyla yaptığımız takdirde karşımıza şu ekran gelecek ve bu aşamada horizon programıylada işimiz bitmiş oluyor.

9.masaüstüne çıkarmış olduğumuz dosyalar ''disc001'' ve ''disc002'' olmalı (disc002 ile işimiz yok onu silebilirsiniz). ''disc001'' klasörünün içindeki ''game.xex'' isimli dosyanın ismini ''default.xex'' olarak değiştiriyoruz ve ismini değiştirdiğimiz bu dosyayı burdaki Watch Dogs Yükleme Rehberi (Title Update Rehberi Eklendi) rehbere göre yaptığınız ''dvd2(disc2 her neyse yani oynama klasörü )'' klasörünün içindeki default.xex dosyasıyla değiştiriyoruz. Ve işlem tamam oyunumuz patchlenmiş oldu.Ayrıca indirmiş olduğumuz title updateyi hdd' ye atmaya gerek yok.

burda anlatılan yöntem 1. yönteme alternatif olarak yapılmıştır ve oyunu fsd3 cover üzerinden oynamaya yarayan yöntemdir. Daha sonra bu oyun için çıkacak diğer title updateler içinde yapılmadır. Herkesin anlayabilmesi için uzun ve detaylı bir şekilde anlattım ki çok kolay bir yöntem bir kere yaptımı 2.sinde çok daha hızlı bi şekilde yaparsınız.
Hiçbir yerden alıntı yapmadım sunum ve anlatım tamamen bana aittir.

Tr forumlarda ilk mcpsp ve mit40 farkıyla

[/HIDE-THANKS]

Son düzenleme:

The_Darkness

Erişim Engelli
Eyl 14, 2013
0
18,778
0
Siteye Git
Rehber tamamlanmıştır her zamanki gibi yine ilk rehber bizde birileri halen biz ilk paylaşırız biz yaparız desin [MENTION=138665]The_Darkness[/MENTION] :adoration::adoration::adoration:
oooo artık bu konudan çalar siteninde saatini tarihini değiştirir ilk biz yaptık bizden çalıntı der :D onu geçtim birde xboxone kırıldı konusu açmış nasıl güldüm neymiş bir kaç oyun denemiş sorun yokmuşta yakın zamanda çipleri firma çıkartacakmışta haha daha one çıkalı bir sene olmadı kırılırsa zaten Microsoft dava üstüne dava açar neyin kafasındaysa nand yedeği ile kırılıp çip çıkartmanın :D

not:siteye baktım demişki DAHA HIZLISI VAR MI ? iLK BİZDE XBOX 360 Watch Dogs demiş hahah sanki kendisi aldı internete yaydı manyak la bu :D

edit: Google mcpsp diye aratıyınca ilk satırda mcpsp Türkçe yama olarak çıkıyor onada bu kapak olsun Google bile arama motoruna indexlemiş bizi gitsin o virüs desin

Son düzenleme:

Sir John

Kayıtlı Üye
Ocak 11, 2014
1,244
771
0
Watch.Dogs.XBOX360-P2P(16.28GB)
Watch Dogs XBOX360-SNK(14.36GB)

Bu iki versiyon arasında neden 2GB fark var?