Rgh/Jtag Yeni Dashboard & Fsd Update Yöntemi Yayınlandı(Link Eklendi)

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,959
0
[HIDE-THANKS]

BU PROGRAM UZUN REHBERDEKİ İŞLEMLERİ AYNISINI YAPMAKLA BERABER HİÇBİR FARKI YOKTUR.TEK FARKI KENDİSİ AYNI İŞLEMLERİ YAPIYOR.

VİDEO REHBER OLARAK EKLENMİŞTİR.BUNUN DIŞINDA TARAFIMCA DESTEK SADECE UZUN REHBER İÇİNDİR

Tanınmış Xbox geliştiricisi BlaKCAT and Swizzy bugün AutoGG 0.8.7 programı için(Xebuild Benzeri) yeni bir video yayınladı

Programın yeni sürümünde sadece internet bağlantısı olması dashboard ve fsd sürümlerini güncellemek için yeterli

Sadece tek tıklamayla program tüm işlemleri kendisi yapacak

Rehber olarak kullanabilirsiniz

[video=youtube;tOUUrZpS1CA]http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_797460479&feature=iv&src_vid=--9DvSTlxFY&v=tOUUrZpS1CA[/video]

AutoGG v0.9.3 rev82 (16747)

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

[/HIDE-THANKS]

[/B][/CENTER]

Son düzenleme:
Nis 7, 2008
2,259
68
48
34
Müthiş bir olay eğer düzgünce gerçekleşirse.

Bunlar lan yoluyla makinenin herşeyini güncelleyebildiğine göre, isteler lan yoluyla jtag bile yaparlar bence. Sırf çip satışı olsun diye bunu yapıyorlar.

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,959
0
BlaKCat announced an update for his RGH/JTAG app AutoGG with the one click update feature and the scene was holding it's breath in anticipation, well today you can all breath easy and enjoy this brand new feature from AutoGG. Withjust one click the app will connect to your RGH/JTAG, dump your NAND, retrieve your CPU Key, create an updated XeBuild NAND image and then flash it for you. Thanks BlaKCat, great job.

Changelog

- New Lan-FSD Read/Flash Nand and CpuKey retrieve Mode
- New Dash Lan AutoUpdate Function using new method.
- New Lan Avatars AutoUpdate.
- Selection alternatives Xells when build images (Xebuild & NandXell-Ecc).
A- Reloaded
B- blaKCat (Modded Reloaded to get Cpukey by Tv,Red,Usb,Lan,Com Monitor)
C- Mini (Modded Reloaded by blaKcat with minimum code to get Cpukey to USB)
- Timer and Sound Alert on Com Monitor when Cpukey is detected.
- New way to create Dgx Nandxell (Ecc).
- New manual way to download Dash/Avatars
- Optimized GUI. Secondary commands on Menu.
- Code Improved.

Fsd Team
XeLL Team
cOz
Swizzy

Link eklendi konuda

dead_space

Kayıtlı Üye
Ara 26, 2011
646
358
0
34
harika bir haber işte beklediğimiz haber yaşasın

Bump: peki bu uygulama hem kalın kasa xbox 360 kullanıcıları içinmi yoksa sadece xbox 360 slim sahipleri için mi gerekli

çünkü bendeki xbox 360 patch li bir jtag uygulamasına sahip ve karnel ayrıca dashboard 2.14719.0 sürümleri ile son oyunları oynatıyor

yani xbox 360 slim cihazlarındaki jtag uygulaması çipli olduğu için güncellenmesi gerekiyor diye biliyorum

teşekkürler

Bump: slm hakan uygulamayı indirip bilgisayara kurdum sanırım bu işlemi yapabilmek için pc ile xbox 360 ı birbirine bağlamamız gerek

ikincisi video da usb diye bir işaret daha var onu tıkladığımda direkt olarak programı için dashboardı kuruyor sarı klasör halinde

demek istediğim usb ile de bunu yapmak mümkünmü

senden bir detaylı anlatım bekliyorum kardeşim teşekkürler

Bump: programın içinde bir çok dosya var özellikle commn dosyası var ve içersinde bir çok dosya uygulama var ayrıca yukarıda da bahsettiğim gib dashboard güncellemesini lan yerine usb modda indirdiğimde kendi içerisine güncellemeyi otomatikmen oluşturuyor ve güncellemey ait doayaları

teşekkürler hakan şimdiden

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,959
0
harika bir haber işte beklediğimiz haber yaşasın

Bump: peki bu uygulama hem kalın kasa xbox 360 kullanıcıları içinmi yoksa sadece xbox 360 slim sahipleri için mi gerekli

çünkü bendeki xbox 360 patch li bir jtag uygulamasına sahip ve karnel ayrıca dashboard 2.14719.0 sürümleri ile son oyunları oynatıyor

yani xbox 360 slim cihazlarındaki jtag uygulaması çipli olduğu için güncellenmesi gerekiyor diye biliyorum

teşekkürler

Bump: slm hakan uygulamayı indirip bilgisayara kurdum sanırım bu işlemi yapabilmek için pc ile xbox 360 ı birbirine bağlamamız gerek

ikincisi video da usb diye bir işaret daha var onu tıkladığımda direkt olarak programı için dashboardı kuruyor sarı klasör halinde

demek istediğim usb ile de bunu yapmak mümkünmü

senden bir detaylı anlatım bekliyorum kardeşim teşekkürler

Bump: programın içinde bir çok dosya var özellikle commn dosyası var ve içersinde bir çok dosya uygulama var ayrıca yukarıda da bahsettiğim gib dashboard güncellemesini lan yerine usb modda indirdiğimde kendi içerisine güncellemeyi otomatikmen oluşturuyor ve güncellemey ait doayaları

teşekkürler hakan şimdiden
Program hem usb hem lan destekliyor.Lan desteği için xbox ve pc de internet şart.Programın içinde ingilizce pdf anlatımı mevcut resimli olarak yararlanabilirsin.

cat1006

Kayıtlı Üye
Kas 17, 2012
3
1
0
38
selam arkadaşlar...sevgili Ankboy bunu ev içindeki wifiye bağlı jtag li cihazımda denedim ,programın basında bendeki credits kısmında yazan uygun kerneli seçtim 147 ile başlayan vve işaretledim videoda 16ile başlıyordu cihazın kernel versiyorunu... herneyse ;daha sonra dediği gibi sag usttekı kutucukta lan kutucugunu işaretledim ve başlattım işlemi, o esnada fsd 3.0 ı hdd/content içindeki yerinden .xex uzantısı ile çalıştırmıştım ,bu şekilde yapıyorum çunkı neler yaptıysam bi türlü orjinal dashboardın oldugu yerde fsd3.0 kısayolu ekleyemedım,neyse uzatmıyım işlemler başladı waiting FSD yazınca geri döndum ve programın istediği gibi tekrar fsd3.0 ı açtım ( o esnada kendi xbox home menusune atmıştı çunkı ) bışeyler indirdi ardından yukledı en son da laptopta error ve ok dedim hatalı oldu sanırım bişeyler...senden ve diğer kardeşlerimden ricam 34 yaşında bi adam olarak bu işler inanın zor geldi :D ,tek isteğim
--- fsd3.0 ı güncel olarak şu xbox ın dashboardunda görebilmek ,
****daschboard installer da yukledım xex menuden otomatık açılsın falan diye ama o da nedense bir türlü tuş atamaları ile veya default olarak atadıgım halınde başlamadı....yani bunları okuyup yardımcı olmak isteyecek biri çıkarsa çok sevinirim...hepinize selamlar alper tantoglu.

edit:imla vs...

Bump: yoksa hatam ilk önce mevcut kernel versiyonumu seçtim ya 14719 onu bir üstteki olanı mı seçicektim hani bilmiyorum ya o açıdan sordum,yani 14719 değil daha büyük sayı ile olan kernel dash numarasını mı seçicem? nası cahillik ama değil mi sanırım ambale ettim herkesi kusura bakmayın :hb:

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,959
0
selam arkadaşlar...sevgili Ankboy bunu ev içindeki wifiye bağlı jtag li cihazımda denedim ,programın basında bendeki credits kısmında yazan uygun kerneli seçtim 147 ile başlayan vve işaretledim videoda 16ile başlıyordu cihazın kernel versiyorunu... herneyse ;daha sonra dediği gibi sag usttekı kutucukta lan kutucugunu işaretledim ve başlattım işlemi, o esnada fsd 3.0 ı hdd/content içindeki yerinden .xex uzantısı ile çalıştırmıştım ,bu şekilde yapıyorum çunkı neler yaptıysam bi türlü orjinal dashboardın oldugu yerde fsd3.0 kısayolu ekleyemedım,neyse uzatmıyım işlemler başladı waiting FSD yazınca geri döndum ve programın istediği gibi tekrar fsd3.0 ı açtım ( o esnada kendi xbox home menusune atmıştı çunkı ) bışeyler indirdi ardından yukledı en son da laptopta error ve ok dedim hatalı oldu sanırım bişeyler...senden ve diğer kardeşlerimden ricam 34 yaşında bi adam olarak bu işler inanın zor geldi :D ,tek isteğim
--- fsd3.0 ı güncel olarak şu xbox ın dashboardunda görebilmek ,
****daschboard installer da yukledım xex menuden otomatık açılsın falan diye ama o da nedense bir türlü tuş atamaları ile veya default olarak atadıgım halınde başlamadı....yani bunları okuyup yardımcı olmak isteyecek biri çıkarsa çok sevinirim...hepinize selamlar alper tantoglu.

edit:imla vs...

Bump: yoksa hatam ilk önce mevcut kernel versiyonumu seçtim ya 14719 onu bir üstteki olanı mı seçicektim hani bilmiyorum ya o açıdan sordum,yani 14719 değil daha büyük sayı ile olan kernel dash numarasını mı seçicem? nası cahillik ama değil mi sanırım ambale ettim herkesi kusura bakmayın :hb:
Mrb cat.Sorununu net olark anlayamadım.Dashboard güncellemesi yapmak istiyosan eğer bu program hata verdiyse diğer rehberde anlattığım şekilde yapabilrisin.

Dashboard güncellemesi riskli bir işlemdir.Bunu eklemem lazım diğer rehberin linki.Diğer rehebrde detaylı anlatım mevcut.Dikkatli incele eğer yapabilceğini düşünüyorsan rehbere başla.

http://www.mcpsp.com/xbox-360-reset...202-0-dashlaunch-3-06-update-yeni-rehber.html

Dashboard sürümünü normal xbox dashboardda system info( system bilgileridne )yazar.En son 16202 sürümüdür.

İşleme başlamadan önce mutlaka nand dosyası yedeğini almak zorundasın.Eğer sadece fsd sürümünü yükseltmek istiyorsan onuda anlatırım.