Rgh-Jtag Kernel 2.0.17150& Dashlaunch 3.14 Update (Güncelleme 17.12)

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,959
0
[HIDE-THANKS]

REHBERİN TAMAMIMINI OKUYUP ANLAMADAN İŞLEMLERE BAŞLAMAYIN AYNI SORULAR SORULUYOR DURMADAN REHBERDE TÜM BİLGİLER MEVCUTTUR

İşlemi yapacak arkadaşlar için bir kaç uyarı yapayım önce:

1-)İşlem 1.derece risklidir.Yanlış bir işlem yapmanızda xbox açılmama durumu söz konusudur.Bu durumda rgh/jtag yaptırdığınız yerin orjinal nand yazımı söz konusudur.Buda size ücret olarak yansıyabilir.Bunun haricinde bir donanımsal sorun yaşama riskiniz bulunmuyor.
2-)Anlatım sadece bilgi amaçlı verilmiştir.İşlemi yapmak kullanıcının kendi tercihidir tarafımdan bir sorumluluk bulunmamaktadır.

Corona board kullananlar işlemlere başlamadan önce mutlaka konuya yazın.Xebuildde seçmeniz gereken kısımlar mevcut

KONUDA YAŞANAN TÜM SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ HAKKINDA TÜM BİLGİLER TARAFIMDAN DETAYLI RESİMLİ VİDEOLU CEVAPLANMIŞTIR.

TÜM MESAJLARI OKUMADAN ÖZEL MESAJ ATMAYIN SORU SORMAYIN CEVAP ALAMAZSINIZ.

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

REHBERR TAMAMEN BİLGİ AMAÇLI OLUP İŞLEMDEN OLUŞABİLECEK SORUNLAR TAMAMEN KULLANICIYA AİTTİR.

17148 KISA UPDATE YÖNTEMİ EKLENDİ (SAYFA 142)

xebuild 2.095

Dashlaunch 3.14

İşleme başlamadan önce xboxsınızda Xell Reloaded -Xell yada Xelleous bu 3 den biri yüklü olması gerekmektedir.

Xelll reloaded eski versiyonları HDMI video çıkışını desteklememektedir bundan kaynaklı sorun yaşayabilirsiniz.

Rehberdeki gibi kurulum yaptıysanız yeni dashboard yüklenecektir.Sadece fsd 3 kurmanız yeterli olacaktır.Fsd 3 son sürüm yüklise ise gerek yoktur.

Cpu key öğrenme yolları

1-)İlk adım olarak CPU KEY almamız gerekir .Bunun için
Xboxsınızı eject(Dvd rom çıkarma tuşuna)basarak başlatın.

Resimdeki gibi cpu key ve dvd key kısmını göreceksiniz.Cpu keyiniz bir yere not edin.

Dashlaunch üstünde cpu key öğrenme

2-)Nand yedeği almak

Mevcutta fsd yada xex menü kullanıyorsa iseniz Simple 360 NAND Flasher 1.3 programını kullanabilirsiniz.Bu programla hem nand dosyası yazdırılcak hemde alıncaktır.

Download:

Simple 360 NAND Flasher programını xex menü yada fsd den başlatın

3-)Yeni Nand Dosyası Yaratmak

2.İşlemden almış olduğunuz nand dosyasını mutlaka yedekleyin.Bir sorun olduğunda size gerekli ollacaktır.

Resim örnek olarak verilmiştir rehberi takip ederek devam edin.Nand dosyasınızı seçitiğinde tüm bilgiler kendisi eklenecektir.Resim corona board içindir.

Aşama olarak açıklıcam

1-)Source file:Nand dosyasını kaydettiğiniz yeri gösterin.
2-)Outpath path:Yeni nand dosyasının kayıt yeri

7. kısımdan "Check SMC hack/Motherboard" seçmeli
4.Kısım:1.kısımda yazdığımız cpu keyi yazıyoruz
5.Kısım:2.0.14719.0. seçiyoruz (Yeni dashboard sürümü neyse onu seçin)
6.KısımDuruma göre seçilmeli Xell reloadade göre anlatım.
7.Kısım:Burayı değiştirmeyin.
8.Kısım:Autosave log as tikini kaldırın
9.Kısım Disable FCRT.bin check seçili olsun Slim kullanlar için.Fat kullananlar aktif olmayacaktır.

Generate hacked image Button tıklayın yeni nand dosyanız hazır.

4-Nand dosyasının xboxa yazdırılması (Simple flasher açıklamasını okuyun)

Simple flasher alternatifi yöntem

Bunun için RawFlashV4 programını kullancaz.Elde ettiğiniz yeni nand dosyası ile xenon.elf dosyasını fat 32 çevrilmiş flash disce atın Xell reloaded ile başlatın.

Flash disc içeriği

Xell dosyanızı otomaik yazdırcaktır.İşlem doğruysa resimdeki gibi olacaktır.

"image written, shut down now! yazısını gördükte sonra xbox tamamen kapatın.Prizden çıkartın 2 dk kapalı olarak tutun.

Kernel doğrulama bilgi edinme ekran görüntüleri

Xbox dashboard System-> System settings -> System Info

Fsd 3

Dashlaunch

REHBER GÜNCELLEME 30.09.2013

Corona boardlar için xebuild ayarları 4gb sadece.İsteyenler jrunner da kullanabilir

Build Type: Freeboot (RGH 2.0)
Motherboard: Corona
Advanced Mode: Enabled
Failsafe: Disabled
Open Parameter/Argument Editor prior to starting xeBuild/Python: Checked

AVATAR UPDATE MUTLAKA YAPMANIZ GEREKİYOR AVATAR UPDATE YAPMADIĞINIZ SÜRECE SÜREKLİ SORUN YAŞARSINIZ İŞLEM YARIDA KALMIŞ DEMEKTİR.AVATAR UPDATE YÜKLEMEME GİBİ BİR ŞANSINIZ YOKTUR

avatar update yaparken karşısına uyarı gelmeyen arkadaşlar dashlaunch ayarlarından noupdater enable olarak kaydettikden sonra tekrar deneyin

Xbox yeniden başlattıktan sonra avatar update yapmanız gerekmektedir.İlk açtığınızda resimdeki gibi gözükecektir avatarınız

Bunu düzeltmek için xebuild programını tekrar açın resimdeki ekrana gelin.Pc ye fat 32 formatlanmış ve xboxta biçimlendirlmiş bir flash disc takın

Önemli:Xboxta biçimlendirme yaparken customize olarak 512 mb olarak seçin flash diskinizde yer kalması için

PC de flasdh disc takılıyken sırasıyla resimdeki işlemleri yapın

İşlemler bittikten sonra $SystemUpdate klasörünün ismini $$ystemUpdate olarak değiştirn ve xbox açık halde ve microsoft dashboard ekranındayken xboxa takın.Çıkan update uyarsına evet seçin..

Alternatif Avatar update yöntemi

Yüklediğiniz dashboard sürümünü netten indirip örnek 16203 yüklediyseniz netten 16203 dashboard indirin

Pc de fat 32 formatlanmış flash bellek içine Rardan çıkartın indirdiğniiz dashboard sürümünü atın

$SystemUpdate klasörünün ismini $$ystemUpdate olarak değiştirn ve xbox açık halde , microsoft dashboard ekranındayken xboxa takın.Çıkan update uyarsına evet seçin..

[/HIDE-THANKS]

Son düzenleme:

mecnun

Kayıtlı Üye
Haz 6, 2009
12
2
0
35
Kod:
5-)Update 14719

$Systemupdate klasörünü fat 32 flash disce atın xboxa takın başlatın gelen uyarıya ok deyin yükleyin.Hata alırsanız $Systemupdate klaösrünün ismini $$Systemupdate değiştirin.
Benim Dashboard Versiyonum zaten bu... üzerinde bir update yapmak mümkün degil mi?

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,959
0
Kod:
5-)Update 14719

$Systemupdate klasörünü fat 32 flash disce atın xboxa takın başlatın gelen uyarıya ok deyin yükleyin.Hata alırsanız $Systemupdate klaösrünün ismini $$Systemupdate değiştirin.
Benim Dashboard Versiyonum zaten bu... üzerinde bir update yapmak mümkün degil mi?
14719 şu an için yeterli 15574 isteyen oyun şu an için yok.Update yapabilrsiniz anlatımdaki gibi update yapmadan önce 14719 da nand yedeğinizi alın.Konudaki şekildede alırsınız flash 360 programıylada

Cihan Ünlü

Kayıtlı Üye
Şub 26, 2011
1,255
80
48
26
ankboy dostum ben flash360 indirdim. gerekli programları hariciye bir klasör açıp içine attım. ve flash programı xbox un fsd deki games kategorisinde görünüyor oradan flashtool u seçip nand yedeği alabiliyormuyum

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,959
0
ankboy dostum ben flash360 indirdim. gerekli programları hariciye bir klasör açıp içine attım. ve flash programı xbox un fsd deki games kategorisinde görünüyor oradan flashtool u seçip nand yedeği alabiliyormuyum
Videodaki gibi yaparsan sorun olmaz alabilirsin.Ayrıca rehberdeki programlada nand dump seçip.Usb flash disci seçip kaydedebilirisin.

mecnun

Kayıtlı Üye
Haz 6, 2009
12
2
0
35
Dediginiz gibi yaptim. Dashboard güncellendi FW duruyor, fakat RGH Glitch acilmiyor..

Ne yapabilirim? Kurtarma sansimiz var mi?

Yukarda anlattiginiz gibi nand yedekleri de duruyor.

Bump:
Dediginiz gibi yaptim. Dashboard güncellendi FW duruyor, fakat RGH Glitch acilmiyor..

Ne yapabilirim? Kurtarma sansimiz var mi?

Yukarda anlattiginiz gibi nand yedekleri de duruyor.
Tamam hallettim insaallah. Geri döndü eski haline. Fakat nicin update yapamadim anlamiyorum, yabanci bir site de bunun mümkün oldugunu söylüyordu?