Rgh/Jtag Avatar Items Yükleme (Rehber)

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,895
0
Anlatım bana aittir.Aslında biraz geç kaldım zamanım olmadığı için ama sonuçta sorunsuz şekilde bir rehber oldu :noel:[HIDE-THANKS]

Tarafımca denenmiştir sorunsuz çalışmaktadır.

Öncelikle dashlaunch ayarlarınızı kontrol edin

liveblock = true
livestrong = false

Olmak zorunda

İşlemlerde bazı yerlerde account ve profil olarak ayrılıyor buna dikkat edin.

Anlatımdaki programlar linkte verilmiştir

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
- 19MB

1.Kısım sadece 1 kez yapılcak işlemdir

Öncelikle fat 32 ve xboxta biçimlendirilmişdir flash disci xbox takın.Profiller profilinizi taşı diyerek flash disce taşıyın

Horizon programını açın

Sağ tıkla extract file seç.Masaüstüne kaydet.Gelen uyarı Ok de

Moodio programını açın.Gelen uyarıya mutlaka cancel seçin

Büyük Modio simgesinden "Profile Mod tools" -> "Account tool" seçin

Load profil tıklayın.Daha sonra extract from profile seçin.Tekrar masaüstü seçin kayıt yapın.Account ismini değiştirmeyin.Çıkan uyarıya yes seçin

Daha sonra decrypt account tıklayın ve save account tıklayın .Gelen uyarıya tamam seçin

Şimdi Hxd programını açıyoruz

File opendan account dosyasını seçin.Profil dosyasını seçmeyin

Burda önemli olan yerleri kırmızı renkli resimdeki gibi değiştirin.Resimdeki 11 11 11 örnek olarak verilmiştir.0020 offset ve 00000060 önemli bu 2 offset üstünde değişiklik yapacaksınız

Önemli kısım şu sondaki son 6 rakamı istediğiniz rakam olarak değiştirin.Bu kısım yeni xuid numaranız olacaktır

Ayrıca 00000060 | 08 rakamını 81 ile değiştirin.

İşlem bitince save diyerek çıkın

İşlem bitince modio tekrar dönün.Büyük M profil mod tools account toolsa geliyoruz.Bu sefer load account seçiyoruz.Masaüstündeki account dosyasını seçerek "Encrypt Accounta tıklayın.İşimiz bitti modio kapatıyoruz

Horizon tekrar açın. Tools -> Package Manager seçin .Open tıklayın.Profil dosyasınızı seçin.Daha sonra contents' e tıklayın

Accounta sağ tıklayarak replace seçiyoruz ve account dosyamızı seçiyoruz.Gelen uyarı ok seçin."Save, Rehash and Resign tıklayın.Gelen uyarı ok deyin.Bu pencereyi kapatın

Horizonda tekrar."Profile Mods" -> "Account Editor seçin.Programda yukarda

Opendan profil dosyanızı seçin

Önemli not:Burda altta yazan xuid değeri sizin yazdığınız xuid değeri değil ise işlemleriniz eksik yada yanlış yapılmıştır.

Domain kısmına xbox.com yazın.Kerberos Realm kısmına PASSPORT.NET yazın.Save tıklayın tamam deyip kapatın.Pencereyi kapatın

Profile Mods'dan " -> "Profile Data Editor açın

Open tıklayın profil seçin.

Zone kısmına undergorund .Name kısmına istediğinizi yazın.Save tıklayın ok seçin.

İşlemler bitti şimdi sağdan ilk işlem yaptğımız ekrandan profilimize sağ tıklayıp delete seçin.Delete dedikten sonra sağ tıklayın inject file seçip profil dosyanızı seçin.Gelen uyarıya ok seçin

İşlemer bitince flash disci tekrar xboxa takın.Profillerden profilinizi seçerek taşı seçin.Ve tekrar xbox dahili hdd ye kopyalayın.

Buraya kadarki olan kısım 1 kez yapmanız gereken kısımdı.Şimdi avatar item yüklemeyi anlatcam

2.Kısım

Item yükleme.

Öncelikle itemleri bilgisayara indirin.

Masaüstünde AAAAAAAA oluşan klasör açın içine 00009000 oluşan klasör açın

Avatar friday patcher programını açın.New title id kısmına AAAAAAAA xuid kısmına Hxd programında yazdığınız xuid numarasını girin.İnput directory kısmına oyunun item dosyaları olan klasörü seçin.Output kısmına AAAAAAAA/00009000 seçin proced tıklayın patch yapacak

Daha sonra AAAAAAAA klasörünü content/00000000 içine kopyalayın avatarınızı değiştirin.

[/HIDE-THANKS]

Son düzenleme:
Kas 17, 2012
254
12
0
Eline Sağlık Kardeşim Sorunsuz Bir Şekilde Harfi Harfine Uyguladım Petimi Doom 3 deki büyük bir ayakları tekerlekli sandalyeli bir yaratık varya onu yaptım kovalıyor beni avatarımı avatarımıda full halo 4 armor yaptım güzel oldu tekrardan emeğine sağlık... updatelerde felan sorun çıkarmaz deyilmi hakan ??

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,895
0
Eline Sağlık Kardeşim Sorunsuz Bir Şekilde Harfi Harfine Uyguladım Petimi Doom 3 deki büyük bir ayakları tekerlekli sandalyeli bir yaratık varya onu yaptım kovalıyor beni avatarımı avatarımıda full halo 4 armor yaptım güzel oldu tekrardan emeğine sağlık... updatelerde felan sorun çıkarmaz deyilmi hakan ??

Çıkarcağını sanmıyorum 16202 şu anda bir sorun çıkmadı

Kas 17, 2012
254
12
0
Benimde Şuan 16202 De Hani İlerde Diyorum 17170 Felan Çıkarsa Güncellerken Bu Avatarlar Petler Kırmızı Işık e71 Verdirirmi Sonra Avatarları Kaldırmak Gerekermi ???

Kas 17, 2012
254
12
0
Hakan Kardeşim Vergil Downfall DLC Si Son Yapılan Açıklamaya Göre Şubat Başlarında Serbest Bırakılcakmış Doğrumudur Ya Oyunu Bitirdim full herşeyi ile vergil yeni vergil çok hoşuma gitti stili olsun duruşu baya sabırsızlanıyorum :a:

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,895
0
Hakan Kardeşim Vergil Downfall DLC Si Son Yapılan Açıklamaya Göre Şubat Başlarında Serbest Bırakılcakmış Doğrumudur Ya Oyunu Bitirdim full herşeyi ile vergil yeni vergil çok hoşuma gitti stili olsun duruşu baya sabırsızlanıyorum :a:
Şubat'ta çıkcak doğru dostum ama net tarihi bende bilmiyorum şu anda

Kas 17, 2012
254
12
0
Sence Bloody Palace Moduna Vergilde Dahil Olurmu Nedersin Çünki Tarih Uzattlılar Ve Bloody Palace Modu Oyunun İlk Günü Çıkacaktı Vergil Ve Bloody Palacenin Uzama Sebebi Vergili Ayarlıyorlar o Moda Vergile Özel Yaratıklar Koyuyorlar Bloody Palaceye Benim Düşüncem Böyle...

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,895
0
Sence Bloody Palace Moduna Vergilde Dahil Olurmu Nedersin Çünki Tarih Uzattlılar Ve Bloody Palace Modu Oyunun İlk Günü Çıkacaktı Vergil Ve Bloody Palacenin Uzama Sebebi Vergili Ayarlıyorlar o Moda Vergile Özel Yaratıklar Koyuyorlar Bloody Palaceye Benim Düşüncem Böyle...
Bloody modu halen neden çıkmadı bende anlamadım ama dediğin gibi bir ekleme yapılabilir vergil büyük ihtimal bloody de olabilir.

Kas 17, 2012
254
12
0
Sence Vergile Angelic Ve Demonic Silahlarmı Ayarlıyorlardır Yoksa Vergile Özel NPC Yaratıklarmı Hakan Hangisi Mantıklı Geliyor ???

Bump: Ya Ben Neden Bu Fikire Vardım Palace ye Oyunun İlk Çıktığı 15 de Yayınlancaktı Vergilde Şubatın İlk Gününde Bloodynin Daha Tarihi Belli Deyil Ve Vergilde Birden Bire Tarih Değiştirip Şubat Sonu Olunca Başka Birşey Gelmedi Aklıma :D