Reset Glitch Hack Son Gelişmeler ve Açıklamalar

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,961
0

Son gelişmeler (4.3.2013)

Slim modeller için dashboard sürümünün bir önemi kalmamıştır

Corona v1-v2 boardlar(2011.08 -2012.06 arası üretim) slim cihazlar rgh yapılabilmektedir

Corona v3-v4 boardlar için (2012.06 sonrası üretim) slim cihazlar rgh yapılabilmektedir(Fiyat farkı)

Files Included:

RGX ECC For Zephyr, Falcon, Jasper, Trinity & Corona
DGX to RGX XSVF Updates for Corona (3 Timing Versions)

Much more coming for DGX.......

Fat kasa xbox sahipleride isterlerse rgh yapıtırabilir artık

Rgh / Reset Glitch Hack /Jtag Nedir?

http://www.mcpsp.com/xbox-360-reset-glitch-hack/52830-rgh-yani-reset-glitch-hack-nedir.html

Xbox 360 modellerine ek olarak takılan chip sayesinde, custom dashboard yüklenebilmesi işlemidir.

Özetlemek gerekirse cihazınızdaki tüm programsal engellemeleri kaldıran bir uygulamadır.

Jtag bundan farklı olarak ayrıca aynı özellikleri sağlayan ve 2009 yılında kapatılan bir program açığa verilen isimdir, Rgh işlemi ile jtag aynı özellikleri sağlar fakat açık kapatıldıgı için jtag işlemi uzun zamandır yapılamamaktadır bu sebeple rgh da jtag olarak nitelendirilebilmektedir.

Hangi modellere rgh / reset glitch hack yapılabilir?

Programsal versiyonu” uygun tüm Xbox 360 Arcade,Elite,Pro (kısacası hdmili”" tüm kalın kasa paketler) ile

Xbox 360 s veya slim paketler”" işleme uygundur.

Rgh1,rgh2 uygulamarı nedir? Ne ifade eder? rgh1 makineler rgh2 ye update edilmeli midir?

Rgh1 ilk çıkan rgh metodudur aynı zamanda şu ana kadar ki en stabil yöntemdir,

bu yöntemde fat jasper modeller dışında çalışmama neredeyse hiç görülmez fat jasperlarda ise ayarlar düzgün yapıldıgında montajlar oldukça başarılıdır.

Son kullanıcı için özetlemek gerekirse:
Rgh1 ve 2 methodları cihazınızın uygunluguna göre yapılan düzgün montajda aynı sonucu veren aynı chipi kullanan fakat farklı bağlantı yolları izlenen yöntemlerdir.Cihaz uygunsa stabilite açısından rgh1 değilse rgh2 yapılır
Rgh2 versiyon,anakart vb uyumsuzlugu yüzünden rgh1 yapılamayan makinalarda uygulanan yeni yöntemdir,
iki yöntem arasında kullanımfa ekstra özellik vb bir fark bulunmamaktadır dolayısıyla rgh1 den rgh2 ye geçiş gereksizdir.

Hangi reset glitch chipi kullanılmalı, en iyi chip hangisidir?

Şu ana kadar piyasaya çıkan tüm chipler(coolrunner, matrix,x360gitch vb) aynı çekirdek yapısını kullanmaktadır(xilinx), aralarındaki tek fark bağlantı noktaları ve dizayn olmaktadır.

Bu chipler aynı makina ve montajda aynı sürede cihazı açar ve aynı şekilde çalışırlar dolayısıyla son kullanıcı için fark yaratan bir chip modeli bulunmamamaktadır.Malesef bu konuda bir çok yanlış bilgilendirme yapılmaktadır

Mühim olan chipin modeli değil montajın makinaya göre optimizasyonunun tam olarak yapılmasıdır.Bazı chipler dizaynlarında çeşitli optimizasyon seçenekleri sunarak montajı kolaylaştırsa da çok değişkenli rgh yapısında en ideal sonuç makinaya özel ayarlarla alınır.

Açılış süresi nedir? Neden rhg için önemlidir?

Rgh chipi yapısı gereği makina dashboard ile açılana kadar cihaza reset atar,

bu yüzden normal açılışa göre makine bir miktar geç açılır,

Kablo ve kondansatör optimizasyonları sonrası çoğu makine 5-10 snde açmaktadır fakat bu durum makineye göre değişebilmektedir,

Her cihaz aynı ayara aynı tepkiyi vermediğinden chip takımı tek başına yeterli bir uygulama olmamaktadır cihaza özel sinyal ayarı ile o makinanın en kısa sürede açması için ekstra emek sarfedilmesi gerekmektedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

SaykoCepkin

Erişim Engelli
Tem 11, 2011
128
3
0
48
ya şu çip konusunda haklısın.Piyasada "bizimki kuulranır, bizimki daha erken açılır, daha kalitelidir" diye geçinenler de artık bırakırlar umarım bu işi.

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,961
0
Corona 4gb slim modellere yapılamıyor malesef
Evet şu an için 4gb slim modele nand dosyası yazılamadığı için yapılamıyor 16 mb olan 250 gb modeline yapılabiliyor.Bu hem iyi hem kötü 4 gb olanlar için :hk: .Yakın zamanda Tx team Yada Squirtbga yeni çip çıkartacaktır çıktığı anda burdada haberi verilecektir.

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,961
0
Önceki haftalarda ZacKwaRRior 4gb nand dump yapmayı başarmış xell boot yapabilmişti.Bu hafta Fransız geliştirici SEB117 bu işlemi bir adım daha ileriye götürerek SD card reader ve Winhex (Hex Editor Programı) kullanarak 4g slim corona modelleri için dump alarak freeboot olarak kullanmayı başardı.Bu durum için ilerleyen günlerde 4gb slim corona modeli içinde rgh önü açılmış oldu.

Geliştirici SEB117 işlemler için ayrıca bir pdf dosyası yayınladı isteyenler işlemi görebilir

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,961
0
Önceki habere bugünde bir ekleme yapalım.

Tüm Corona boardlar resmi olarak hacklendi.

Maximus team tarafından çıkartılan SDTOOL yöntemiyle Tüm corona boardlar şu anda hacklenmiş durumda.

Ayrıntılı yapım aşamaları linkte.Ayrıca birde video

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,961
0
Son gelişmeler

Corona v1-v2 boardlar(2011.08 -2012.06 arası üretim) slim cihazlar rgh yapılabilmektedir

Corona v3-v4 boardlar için (2012.06 sonrası üretim) slim cihazlar rgh yapılabilmektedir(Fiyat farkı)

dead_space

Kayıtlı Üye
Ara 26, 2011
646
358
0
34
harika bir anlatım emeğine sağlık seni yürekten kutluyorum sana ne kadar teşekkür etsem az teşekkür butonuna en az 100 defa 1000 defa basmak isterdim ama olmuyor bir defaya mahsuz neyse sağlık olsun yüreğine sağlık

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,961
0
Files Included:

RGX ECC For Zephyr, Falcon, Jasper, Trinity & Corona
DGX to RGX XSVF Updates for Corona (3 Timing Versions)

Much more coming for DGX.......

Fat kasa xbox sahipleride isterlerse rgh yapıtırabilir artık