[REHBER]Oyunlar'da Kullanılan Bazı Terimler ve Anlamları..

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Rehberler\/Yeni Başlayanlar kategorisinde chuck_schuldiner tarafından oluşturulan [REHBER]Oyunlar'da Kullanılan Bazı Terimler ve Anlamları.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,621 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Rehberler\/Yeni Başlayanlar
Konu Başlığı [REHBER]Oyunlar'da Kullanılan Bazı Terimler ve Anlamları..
Konbuyu başlatan chuck_schuldiner
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan sasfon

chuck_schuldiner

Symbolic
Forum Admini
Nis 5, 2008
2,652
40
48
41
Eskişehir
Siteye Git
Hepimiz Konsol ve PC oyunlarını severek oynarız.Ama Bazı Sitelerde yada oyun kapaklarının arkasında bazı kısaltmalar görürüz.ışte bunlar önemsiz gibi gözüksede oyunun az çok nasıl olabileceği hakkında bizlere bilgiler verirler.ışte bunlardan bazı aklıma gelenler..

FPS: First Person Shooter (Birinci kişinin gözünden görerek oynanan oyunlar.Siz buna Quake Türüde Diyebilirsiniz Yada CS türüde diyebilirsiniz:D)
TPS:Third Person Shooter (Üçünkü kişinin gözünden görerek oynanan oyunlar.Bunada Tomb Raider Tarzı diyebilirsiniz.)
RPG:Role Playing Game (Rol Yapma Oyunu. Yani kısaca Level Atlamalı yönettiğiniz kahramana yeni eklemeler yapabildiğiniz tarz oyunlar.Bunada örnek verirsek: Diablo Tarzı Diyebilirsiniz.)
MMORPG:Massive Multiple Online Role Playing Game (ınternet üzerinden oynayabildiğiniz karakter gelişimine dayalı oyunlar.Örn:Knight Online,Silk Road,World Of Warcraft)
TBS:Turn Based Strategy (Sıra tabanlı taktik oyunu.Bunada örnek Heroes III oyunu ve serisi geliyor yada Close Combat Serisi)
RTS:Real Time Strategy (Gerçek zamanlı taktik oyunu.Örneğin C&C serisi company of heroes serisi vs vs)

yasco

Forum Admini
Forum Admini
Mar 27, 2008
2,422
2,164
113
37
Siteye Git
bunlar ne anlama gelir diye düşünüydum bir kaçıonı biliyodum ama diğerlerini bilmiyorudm ellerine sağlık

alppla

Guest
güzel paylaşım, forumdaki sevilen kişilerden biri olman bu paylaşımcı ruhundan kaynaklanıyor :D

reco

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Nis 21, 2009
75
0
6
gerçekten güzel olmuş bazılarını bilmiyordum teşekkürler