PSP Oyunları Görmüyor Görsede Açmıyor!

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknik Servis kategorisinde esmerlady** tarafından oluşturulan PSP Oyunları Görmüyor Görsede Açmıyor! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,958 kez görüntülenmiş, 37 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknik Servis
Konu Başlığı PSP Oyunları Görmüyor Görsede Açmıyor!
Konbuyu başlatan esmerlady**
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan cemristan

esmerlady**

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eki 13, 2011
43
1
8
arkadaşlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var 2. el olarak aldığım psp attığım oyunları görmüyor 3 5 tane atıyorum mesela 1 tanesini görüyor onuda tam açıcakken kendi kendine kapanıyor anlıcağınız cihazı kullanamıyorum bu sorunu nasıl çözerim şimdiden teşekkürler herkese

chuck_schuldiner

Symbolic
Forum Admini
Nis 5, 2008
2,652
40
48
41
Eskişehir
Siteye Git
Muhtelemen bu olay plugins'ten kaynaklanıyordur. Ana menü'de select'e bas çıkan menüden recovery kısmına gir plugins sekmesinde ne var ne yoksa disable yap :)

ve Gene select'e bas ana müde ortaya çıkan VHS menüde CPU ve XMB 333/166
UMD ISO MODE kısmı ise SONY NP9660 olsun

Bu arada O oyunlardan Ace Combat'ta öyle bir sorun oluşabiliyor. Zamanında tahminimce 2005 yılıydı indirdiğim kaynak oyunu sorunlu yüklemiş ve bende indirmiş bulundum. Sorun çözülmezse

Şu şekil deneyebilirsin. Hako'nun oyunlarına bak oradan beğendiklerini indir. Dene gene aynı sorun olacak mı? Bak sadece hako diyorum çünkü o PSP'nin kullandığı CFW 5.00m33-6

Hako'nun uploadları 5.00m33-6 versiyonda çalışacak şekilde Fixlenmiştir. Versiyonu sakın yükseltme. Çünkü en iyi versiyon 5.00m33-6'dır diğer çıkan tüm versiyonlar 5.00m33-6 kodları üzerinden ortaya çıkmıştır :)

esmerlady**

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eki 13, 2011
43
1
8
Muhtelemen bu olay plugins'ten kaynaklanıyordur. Ana menü'de select'e bas çıkan menüden recovery kısmına gir plugins sekmesinde ne var ne yoksa disable yap :)

ve Gene select'e bas ana müde ortaya çıkan VHS menüde CPU ve XMB 333/166
UMD ISO MODE kısmı ise SONY NP9660 olsun

Bu arada O oyunlardan Ace Combat'ta öyle bir sorun oluşabiliyor. Zamanında tahminimce 2005 yılıydı indirdiğim kaynak oyunu sorunlu yüklemiş ve bende indirmiş bulundum. Sorun çözülmezse

Şu şekil deneyebilirsin. Hako'nun oyunlarına bak oradan beğendiklerini indir. Dene gene aynı sorun olacak mı? Bak sadece hako diyorum çünkü o PSP'nin kullandığı CFW 5.00m33-6

Hako'nun uploadları 5.00m33-6 versiyonda çalışacak şekilde Fixlenmiştir. Versiyonu sakın yükseltme. Çünkü en iyi versiyon 5.00m33-6'dır diğer çıkan tüm versiyonlar 5.00m33-6 kodları üzerinden ortaya çıkmıştır :)
Ana menü'de select'e bas çıkan menüden recovery kısmına gir plugins sekmesinde ne var ne yoksa disable yap demişsin ama nerden giriliyor bilmiyorumki yani nasıl yapcam daha detaylı anlatsan sana zahmet

chuck_schuldiner

Symbolic
Forum Admini
Nis 5, 2008
2,652
40
48
41
Eskişehir
Siteye Git
PSP'yi aç menü gelecek işte oyun, video falan yazan kısım. Orada select tuşuna bas. Yeşil bir ekran açılacak VHS menü yazar.

Recovery kısmına girmeden CPU ve XMB Speed kısmını 333/166 yap ve UMD ISO kısmını SONY NP9660 yap sonra exit de oyuna gir. Gene sorun oluşursa gene aynı yerden gir plugins olayını uygula.

Gene sorun devam ederse. Hako'nun oyunlarından deneme amaçlı birini indir dene. Sorunun kaynağını bulalım :)

esmerlady**

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Eki 13, 2011
43
1
8
PSP'yi aç menü gelecek işte oyun, video falan yazan kısım. Orada select tuşuna bas. Yeşil bir ekran açılacak VHS menü yazar.

Recovery kısmına girmeden CPU ve XMB Speed kısmını 333/166 yap ve UMD ISO kısmını SONY NP9660 yap sonra exit de oyuna gir. Gene sorun oluşursa gene aynı yerden gir plugins olayını uygula.

Gene sorun devam ederse. Hako'nun oyunlarından deneme amaçlı birini indir dene. Sorunun kaynağını bulalım :)
deniyorum halen ama açılmadı select uzunda bastım yeşil ekran çıkmıyor:21:

chuck_schuldiner

Symbolic
Forum Admini
Nis 5, 2008
2,652
40
48
41
Eskişehir
Siteye Git
Basit :)

O zaman PSP'yi tamamen kapat.

Sonra R tuşuna basılı tutarak aç. Recovery menüye gireceksin. Oradan Config kısmından XMB ve CPU kısımlarını 333 yap UMD ISO kısmını SONY NP9660 yap vede VHS MENU kısmnını enable yap

Sonra plugins sekmesine gir Ne var ne yoksa disable yap çık.

Bu kadar. PSP açılınca oyuna gir dene :)

chuck_schuldiner

Symbolic
Forum Admini
Nis 5, 2008
2,652
40
48
41
Eskişehir
Siteye Git
Bak şu kısım Buradaki her ikisinide 333 yap :)

Daha sonra alttaki resime bak. Yukarıdan aşağıya şu şekilde değiştir :

Skip Sony Logo : Enable
Hide Corrup : Enable
Game Folder : 5.00 kernel
Autorun : Disable
UMD mode : Sony NP9660
Fake Region : Disable
Free UMD region : Disable
Hard Reset : Disable
Use VHS Menu : Enable
XMB device : Enable :)