PS3 Save Data Kopyalama & Yedekleme

cacaNEFES

Moderatorümüz
Moderator
Ocak 6, 2012
1,271
282
83
Poland / Warsaw
Siteye Git
PS3 Save Game Yedekleme

Ps3'teki savegameler Game Sekmesinin Altında Bulunan Save Data Bölümüne Giriyoruz Ve Karşımıza Oyunlar Geliyor.Buradan İstediğiniz Oyunun Savegamesini Yedekleyebilir , Silebilirsiniz.

Yedeklemek İçin Öncelikle Bir Flash Disk Gerekiyor.Flash Diskimizi Ps3'e bağlıyoruz.Daha Sonra SaveGame'mimize gelip Üçgen'Basıyoruz.Karşımıza Gelen Seçeneklerden Copy Diyoruz.Bize nereye kopyalamak istediğimizi soracak.Flash Diski seçiyoruz ve save Flash'a kopyalanıyor.

İnternetten İndirilen Saveleri PS3'e Atmak

Öncelikle İnternetten Bizim Bölgemize Uygun Kayıt Dosyasını Arıyoruz.Bölgeler Amerika,Avrupa,Asya vs.
Avrupa için SaveGame Bulduktan Sonra.Flas Diski PC'ye Bağlıyoruz Ve Aşağıdaki Adımları Uyguluyoruz

PS3 Adında Bir Klasör Açıyoruz.Onun İçine De SAVEDATA isminde bir klasör açıyoruz.Savedata klasörünün içine indirdiğimiz Save'i atıyoruz.Bilgisayardaki İşimiz Bitti.

Flash Belleği PS3'e takıyoruz.Eski Save Dosyasının Üstüne Gelip Flashtaki İle Değiştiriyoruz ve oyunumuz hazır.

xmax

Kayıtlı Üye
Ağu 3, 2011
771
62
0
76
benim başıma gelen bi olayı anlatayim size :D önceden psn hatırlada ise save ler. yada psn açık iken farklı bi kulanıcı açarsanız save tanımıyor o yüzden bütün save dosyalarımı kaybetim :D psn şifremi unutugum için :(

Cihan Ünlü

Kayıtlı Üye
Şub 26, 2011
1,256
81
48
26
bende ps3 harrddisc e format atacaktım tüm saveleri hdd ye taşıdım assasins 2 de hata verdi taşımadı gitti save dosyası :D

nss

Kayıtlı Üye
May 10, 2010
2,402
456
83
Bazı oyunlar save dosyalarını geri yükleyince kıllık yapabilir. Kendimden biliyorum

xmax

Kayıtlı Üye
Ağu 3, 2011
771
62
0
76
ee bunları atmanın bi yolu yokmu ftp ilede mi atılmıyor
bazı oyunlar farklı kulanıcılar klitli oluyor prototype mesela öyle onun bi programı vardı param.sfo editleyerek tanıtıyordun tam olarka bilmiyorumda biraz araştır bulursun kendini orjinal sfo ile eski sfo mix liyordu filan tam ismini bulmöuyorum ps3 savegame unlock diye arat çıkar belki

psp_gs

Kayıtlı Üye
May 12, 2011
1,705
143
0
4.30 a geçicem ama bazı saveler kopyalanmıyor copy of this saved data is not allowed diyor nasıl çözebilirm ?