PCSX2 0.96 Legacy SVN r2186 + GSdx 2101 + Gow Fix SVN r1538 64Mb Memory Cart Full Speed God of War 1 + 2 Resident Evil 4 Tekken 5

MCPSP REKLAM ALANI
Wordpress Danışmanlık Hizmeti

Bu Konu Sayfasındaki Bilgiler

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Play Station 2 Emulation kategorisinde mctuna tarafından oluşturulan PCSX2 0.96 Legacy SVN r2186 + GSdx 2101 + Gow Fix SVN r1538 64Mb Memory Cart Full Speed God of War 1 + 2 Resident Evil 4 Tekken 5 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 68,013 kez görüntülenmiş, 447 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Play Station 2 Emulation
Konu Başlığı PCSX2 0.96 Legacy SVN r2186 + GSdx 2101 + Gow Fix SVN r1538 64Mb Memory Cart Full Speed God of War 1 + 2 Resident Evil 4 Tekken 5
Konbuyu başlatan mctuna
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan direnish

mctuna

PS3 - PS4 - Nintendo Switch Teknik Servis
Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
11,761
41,846
113
42
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

By
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Emulatör ile Play Station 2 oyunlarını bilgisayarınızda oynayabilirsiniz,bunun için bilgisayar sisteminizin iyi olması gerekmektedir,şimdiki zamanda hemen hemen her bilgisayarda 2 çekirdek veya 4 çekirdek işlemci bulunmakta eğer sizin bilgisayar sisteminizde 2 çekirdek veya 4 çekirdek ise bunun yanında iyi bir ekran kartı sahibi iseniz Play Station 2 oyunlarını bu emulatör ile sorunsuz hızlı bir şekilde oynayabileceksiniz,emulatörün memory kartları ayarlanmıştır sorunsuzca save load yapabilirsiniz

Lütfen Önce Videoyu İzleyiniz

God of War 1 Video
[METACAFE]/2837372//[/METACAFE]

God of War 2 Video
[METACAFE]/2843139//[/METACAFE]

Tekken 5 Video
[METACAFE]/2862612//[/METACAFE]

:download:

Pratik Bilgiler
Oyun esnasında F1 tuşuna basarsanız save state (o anda kayıt yaparsınız)
Oyun esnasında F3 tuşuna basarsanız load state (yaptığınız save state'den yükleme)
Oyun esnasında F8 tuşuna basarsanız resim çekersiniz
Oyun esnasında F5 tuşuna basarsanız görüntü ayarlarını değiştirebilirsiniz

Denediğim ve mükemmel sonuç aldığım sistem özelliklerim
CPU vendor name = GenuineIntel
FamilyID = a
x86Family = Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9400 @ 2.66GHz
CPU speed = 2.713 Ghz
Cores = 4 physical [4 logical]
x86PType = Standard OEM
x86Flags = bfebfbff 0408e3fd
x86EFlags = 20100000

Features:
Detected MMX
Detected SSE
Detected SSE2
Detected SSE3
Detected SSSE3
Detected SSE4.1
Not Detected SSE4.2

Sizde emulatörde sistem özelliklerine bakmak isterseniz,emulatörü çalıştırın oyun açıp açmamanız önemli değil,emulatörü çalıştırıp kapatın ve emulatörün olduğu klasöredeki logs klasörüne girin ve emuLog.txt dosyasını açın Detected olan bütün göstergeler işlemci hızınızın emulatör ile uyumluluğunu gösteriz (aşağıda açıklayacağım )

Genel Ayarlar
Emulatörü çalıştırın config sekmesinden Configure sekmesine girin karşınıza gelen menude ayarları aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi yapın,burada tek dikkat etmeniz gereken husus emuLog.txt dosyasına baktıktan sonra sisteminize uygun GSdx versionunu seçmek (benim sistemim SSSE3 desteklediği için ben onu seçtim bu ayar grafik ayarıdır )

By

Diğer ayarlar olduğu gibi kalsın ve OK deyip çıkış yapın

Tuş Kontrol Ayarları
Config sekmesinden Controllers sekmesine girin karşınıza gelen menüden hiç bir ayara dokunmadan PAD1 sekmesine girin

By

Buradan istediğiniz ayarı yapabilirsiniz,ben kablosuz gamepad kullanıyorum aşağıdaki resim gamepad ayarlarının resimidir

By

Aşağıdaki resim klavye tuş kontrol ayarlarıdır ve bu şekilde hazır olarak kullanabilirsiniz,dilerseniz istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz

By

Hız Ayarı
Emulatörün en can alıcı noktası burası :) config sekmesinden Speed Hacks sekmesine girin karşınıza gelen menüden aşağıdaki resimde işaretli olarak gördüğünüz imleyi sağ sol yaparak hız ayarını yapın ( sol düşürür sağ yükseltir ) başka bir ayar yapmayın

By

ISO oyun çalıştırma
Config sekmesinden Cdvdrom sekmesine girin ?? iso sekmesine tıklayın karşınıza gelen browser penceresinden iso oyununuzu seçin sol altta bulunan ?? sekmeye tıklayın

By

File/ Run CD/DVD sekmesinden oyunu çalıştırın

By

muhammed_199

Erişim Engelli
May 4, 2009
26
0
0
29
god of war 2 yidemi çalıştırdın çalıştırdıysan ilgili bir video koysana öbür oyunlardanda olabilir

MeOMaN

Moderator
Moderatör
Nis 12, 2008
687
3
0
  • Tunacım ellerine klavyene sağlık
    [*]süpper haber eminim çok kişiyi sevindirecektir
:27:

mctuna

Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
11,761
41,846
113
42
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git
Video eklenmiştir,kalitesini düşürmek zorunda kaldım çünkü normal kalitede 150mb idi 150mb'lik bir videoyu hiç bir site kabul etmiyor :)

muhammed_199

Erişim Engelli
May 4, 2009
26
0
0
29
mctuna süpersin ama soruma cevap vermemişsin god of war 2 yi çalıştırdın mı ve bu arada görüntü ps2 deki gibi kaliteli oluyormu videodan anlaşılmıyorda
cevapların için şimdiden teşekkürler

mctuna

Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
11,761
41,846
113
42
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git
mctuna süpersin ama soruma cevap vermemişsin god of war 2 yi çalıştırdın mı
Evet dostum god of war 2'de videodaki god of war 1 gibi sorunsuz çalışıyor,videoyu çekmek için tek elimde telefon tek elimlede oyunu oynadım zor oldu çekmek,istersen bir arada god of war 2'nin videosunuda çekip yayımlarım

Görüntü gayet iyi,çektiğim videonun boyutu 150 mb idi ma 150mb'lik bir videoyu hiç bir video upload sitesi kabul etmedi bende kaliteyi düşürdüm boyutu azalttım ve öyle upload ettim videoyu,o yüzden kalitesi düştü

muhammed_199

Erişim Engelli
May 4, 2009
26
0
0
29
cevapların için çok sağol bu aradada bir ara videoyuda koyarsan çok iyi olur
nerdeyse artık ps2 oyunları pc de oynanıyor oley:a:

Faradrim

Üyemiz
Kayıt Üyemiz
Tem 11, 2008
510
21
18
36
Bende biraz önce denedim sistemim E6600 core2duo X1950 ATI 512 mb 3 gb ram Asus pb5 ilk başta gow 1 de fps biraz düştü ama sonra 60 fps gördüm 50-60 arası oynuyor bu sistemde yani normal hızda yarın diğer pcde deneyip buraya yazarım sonucu.Teşekkürler Tuna.