ODE EBOOT İmzalama Rehberi - Bütün ODE Modelleri İçin

mctuna

WWW.MCPS4.COM
Yönetici
ADMIN
Mar 29, 2008
8,337
17,120
113
36
Siteye Git
Merhaba değerli üyelerimiz ve misafirlerimiz

E3 ODE 3K3Y ODE ve COBRA ODE kullanıcıları için EBOOT imzalama rehberinde yüksek version isteyen oyunları konsolunuzun versionunu yükseltmeden oynayabilmeniz için rehber hazırlamayı uygun gördüm

Günde onlarca bana gelen özel mesajlarda EBOOT imzalama için vakit ayıramayabiliyorum, bu yüzden rehber eklemeyi uygun gördüm

PROGRAMIMIZ Türkçedir, Lütfen aşağıdaki linkten EBOOT imzalama programımızı ve PARAM.SFO editör programımızı indirelim

:download:
[HIDE-THANKS]
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

[/HIDE-THANKS]

İndirdiğimiz dosya içerisini masaüstüne çıkartalım ve PARAM.SFO editör programını çalıştıralım, karşımıza gelen ekranda aşağıdaki resimde görülen sekmeye tıklayarak editlemek istediğimiz oyunun PARAM.SFO dosyasını seçelim

Açılan pencereden editleyeceğiniz PARAM.SFO dosyanızı seçin ve AÇ sekmesine tıklayın

Karşımıza gelen ekran da önce 1.işlem sekmesinden düşük versionu seçin 4.46 olabilir, sonra 2.işleme geçip save yapınız sorulan soruya evet diyiniz

Bizden oyunun çalışması için istenilen versionu 4.46 olarak ayarladık,yani oyun normalde 4.60 istiyordu, artık oyunu çalıştırırken 4.60 uyarısı vermeyecek

Şimdi gelelim EBOOT dosyamızı imzalamaya, aşağıdaki rehber çok kolaydır,yapamadığınız EBOOT dosyaları olur ise lütfen aşağıdaki linkten istek yapınız

E3 ODE PRO ve COBRA ODE EBOOT İstek Bölümü

İndirdiğiniz MCPSP EBOOT iMZALAMA klasörü içerisine EBOOT'unu imzalayacağınız oyunun EBOOT.BIN dosyasını atın ve klasör içerisinde bulunan MCTUNA.bat uygulamasına çift tıklayın, karşınıza gelen siyah ekran da 1 tuşuna basıp ENTER tuşuna basınız ve bir tuşa daha basarak işlemin bitmesini bekleyin, işlem bittiğin de bir tuşa daha basınız ve çıkış yapınız,klasör içerisindeki EBOOT.BIN dosyanızı ve daha önce editlediğiniz PARAM.SFO dosyasını kullanarak oyunlarınızı oynayın, iyi eğlenceler

İmzalama Klasörünün İçeriği

Son düzenleme:

rapedavet

Kayıtlı Üye
Ara 28, 2011
54
25
0
24
Bunun her oyunda stabil olduguna neden bu kadar eminmis gibi genellemissiniz konuyu anlamiyorum. Alien isolationin param.sfo dosyasini duzenleyip eboot imzaladiktan sonra konsoldan oyunu secip orjinal bir disc taktigimda 10-15 saniye makine dusunuyor ve sonra konsol sistemi bütünüyle islem yapmaksizin donuyor. Bilginize.

mctuna

WWW.MCPS4.COM
Yönetici
ADMIN
Mar 29, 2008
8,337
17,120
113
36
Siteye Git
Bunun her oyunda stabil olduguna neden bu kadar eminmis gibi genellemissiniz konuyu anlamiyorum. Alien isolationin param.sfo dosyasini duzenleyip eboot imzaladiktan sonra konsoldan oyunu secip orjinal bir disc taktigimda 10-15 saniye makine dusunuyor ve sonra konsol sistemi bütünüyle islem yapmaksizin donuyor. Bilginize.
Oyunun update dosyasını yüklersen oyunun çalışacaktır, polemiğe gerek yok

phinesx

Kayıtlı Üye
Mar 22, 2014
29
7
0
mctuna konu için teşekkürler.yalnız benim kaspersky programım tehtit olarak algıladı işlem yapamıyorum bu normal midir ? kapatıp deneyeceğim

rapedavet

Kayıtlı Üye
Ara 28, 2011
54
25
0
24
Oyunun update dosyasını yüklersen oyunun çalışacaktır, polemiğe gerek yok
Yoo, yanlış anladınız. Her hangi bir sert cümle kullanmadım. Genellemenizden bahsettim update dosyasını at diyorsunuz mesela ama bazı oyunlarda gerekmiyor. Not olarak düşülmediği için tabi ki bilemem bunu ve direk denildiği şekilde yapınca da makine dondu bende belirttim hepsi bu. İyi çalışmalar. :)

mctuna

WWW.MCPS4.COM
Yönetici
ADMIN
Mar 29, 2008
8,337
17,120
113
36
Siteye Git
Yoo, yanlış anladınız. Her hangi bir sert cümle kullanmadım. Genellemenizden bahsettim update dosyasını at diyorsunuz mesela ama bazı oyunlarda gerekmiyor. Not olarak düşülmediği için tabi ki bilemem bunu ve direk denildiği şekilde yapınca da makine dondu bende belirttim hepsi bu. İyi çalışmalar. :)
Bahsettiğiniz oyun Alien isolationin CFW'li makineler de de donma sorunu vermekte update dosyasını yüklediğiniz de çalışmaktadır, tabi benim bütün oyunları tek tek deneme şansım da yok :)

Genel olarak fix bu şekilde yapılıyor, başka bir yöntem olursa rehberini hazırlayabiliriz

rapedavet

Kayıtlı Üye
Ara 28, 2011
54
25
0
24
Bahsettiğiniz oyun Alien isolationin CFW'li makineler de de donma sorunu vermekte update dosyasını yüklediğiniz de çalışmaktadır, tabi benim bütün oyunları tek tek deneme şansım da yok :)

Genel olarak fix bu şekilde yapılıyor, başka bir yöntem olursa rehberini hazırlayabiliriz
Kesinlikle öyle, haklısınız. Ben sadece belki de böyle sorunlar genel olarak bazı oyunarda yaşanıyorsa ve yazılmamışsa diye söyledim. Peki bu update dosyası nedir nerden temin edebilirim ve de neden içinde yok acaba ?