Gta 5 Soru & Cevap (Rehber)(Tek Başlık)

blackbala

Kayıtlı Üye
May 16, 2013
316
32
0
28
UYARI= ARKADAŞLAR GÖRÜYORUM Kİ SORUN YAŞAYANLARIN ÇOĞU İLK DİSKİ YÜKLEMEDE SORUN YAŞIYOR. BU ARKADAŞLAR ACABA NORMAL DLC YÜKLEMESİ YAPABİLİYORLAR MI? MESELA PES 13 ÇOĞU KİŞİDE VARDIR. PES 13 DLC 6.00 YÜKLEMEYİ DENEYİP BAŞARILI OLUP OLMADIĞINIZI SÖYLEYİN. http://www.mcpsp.com/xbox-360-reset...u-1-04-resmi-guncelleme-rehberi.html?langid=7

MUHTEMELEN FLASH DİSK BİÇİMLENDİRMEDE VEYA DLC YÜKLEME DURUMLARINDA SIKINTI YAŞIYORSUNUZ. EĞER DLC YÜKLEMEYİ BİLİYORSANIZ GTA 5İ DE SORUNSUZ OYNARSINIZ.

BU ARADA ANKBOYUN NOTU:

Konu başlığını değiştiriyorum GTA 5 için başka konu açmayın açılan konular kapatılcak forum ve özel mesaj kutum Gta 5 dolu özel mesaj atmayın cevaplamıyorum :13: :13:

Genel sorunlara genel cevap vereyim

Oyunu oynamak için dashboard sürümü 16202 ve üstü.Dashlaunch 3.9 yüklü olması sorunları en aza indirecektir.

Online profil hatası

Çözüm: Dashlaunch 3.9 yükle autofake disbled ve enabled olarak deneyin.

4gb slim model dlc nasıl yüklerim

Rehber

http://www.mcpsp.com/xbox-360-reset...e-title-update-yukleme-flash-disc-rehber.html

Loading Story Mode hatası

Oyun dosyalarını kontrol edin dashboard kontrol edin dashlaunch 3.9 yükleyin.

Dlc dosyalarını mutlaka 360 content manager ile unlocked yaptıktan sonra yükleyin.Oyunu dvd 2 den başlatın

Oyunları rip yada god nasıl yaparım

rehber

http://www.mcpsp.com/xbox-360-reset...-rehber-harici-dahili-hdd-oyun-kopyalama.html

Dashboard sürümüm eski

Rehber

http://www.mcpsp.com/xbox-360-reset...537-0-dashlaunch-3-09-update-yeni-rehber.html

http://www.mcpsp.com/xbox-360-reset...d-update-yontemi-yayinlandi-link-eklendi.html

Bundan sonraki sorunlarıda konudan yazın özel mesaj ve başlıkları kapatıyorum :13:

HAYDİ YÜKLEME REHBERİNE BAŞLAYALIM.

Dikkat= Arkadaşlar özel mesaj atmayın. Sorunlarınızı konu altından sorun ki diğer insanlarda sorularınızın cevaplarından faydalanabilsin.

Arkadaşlar öncelikle bu işlemleri yaparken dashboard sürümüm 16537( oyunu oynayabilmek için en az 16202 olması lazım), dashlaunch sürümüm 3.08 . Az önce GTA 5 i sorunsuz açtım ve ilk 2 görevi yaptım. Burada bir rehber hazırlayayım diyorum.

Öncelikle bu oyun normal 2 diskli oyunlardan daha farklı. 1. disk önyükleme yapılıyor. 2. diskten oyun oynanıyor.

1-) İndirdiğimiz disk 1i exiso programı ile ( burada exiso kullanmak zorundasınız,exiso gui=
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
) çıkartın.

Çıkartınca böyle bir görünüm elde eceksiniz.

Çıkarttığınız zaman çıkarttığınız klasörde content klasörü içinde gtavdisc1\content\0000000000000000\545408A7\00000002 belirtilen yolda 4 tane dosya var.

O 4 tane dosyayı xboxınızın dahili hddsine belirtilen konuma atın.

hdd1\content\0000000000000000\545408A7\00000002

Tamamdır. Disk 1 ile işimiz bu kadar. Şu an oyunun 8 gblık önyüklemesini yapmış bulunduk. Aslında bu dosyaları dlc gibi düşünebilirsiniz. Dahili hddsi olmayanlar harici hddye veya usbye nasıl dlc yüklüyorlarsa bu dosyaları öyle yüklesinler.

2-)İndirdiğimiz disk 2ii exiso programı veya iso2god programı (hangisini istersek ben exiso kullandım.) yla jtag-rip haline getirelim.

Jtag-rip haline getirdiğimiz bu dosyayı istersek dahili hdd de hdd1/content/00000 kısmına istiyorsak harici hdd de oyunları attığımız klasöre atalım. Ben harici hddye attım disk 2 yi.

ÖZETLE= DİSK 1 EXİSO İLE ÇIKARTILMALI.

DİSK 2 İSTER EXİSO İSTER İSO2GOD SİZ BİLİRSİNİZ.

Daha sonra oyunu disk 2 den başlatın. zaten sadece 1 simge görünecek çünkü disk 1i dlc gibi yükledik. Keyfine bakın. :005::005:

ARKADAŞLAR SADECE HARİCİ HARDİSK KULLANAN KİŞİLER HARİCİ HARDDİSKİNİN BİR KISMINI(16 GB VEYA 32 GB OLABİLİR) XBOX ÜZERİNDEN BİÇİMLENDİRİN. SONRA PARTY BUFFALO PROGRAMIYLA DLC YÜKLERMİŞ GİBİ DİSK 1 DOSYALARINI BİÇİMLENDİRDİĞİNİZ KISMA ATIN.

SKAYJACKER nickli üye bunla alakalı ayrıntılı bir rehber verdi onu da ekliyorum ama dikkat edin bu sadece harici kullananlar için. dahili kullananlar veya dahilisinde en az 9 gb yer olan benim rehberimi uygulamalı.

evet beyler deneme yanılma yontemıyle sonunda nasıl yaptıgımı buldum anlatıyorum..
öncelikle ben dvdleri riplemek için ExisoGUI programını kullanıyorum
harıcı hardısk ıcın bu anlattıklarım dahılıyı bılmem
1 tb harıcı hardısk var bende..
dvdlerı rıpledıkten sonra ikinci dvdyi dırek gamese attım.
daha sonra harıcı hardsıkı xboxsa takıp, tabi fat 32 olucak
xboxsa dashboardan
storage kısmına gelıyoruz.. harıcı hardıskımıze gelıp customızeye basıyoruz.. confıgureye basmayın cunku hersey sılınır.. customızeye basıp mınumum 16 gb ben 20 gb sectım ve hardıskde bolum olsuturdum.. korkmanıza gerek yok hıc bısey sılınmıyor.. bolumu actıktan sonra .. hardıskı pcye takıp
Party Buffalo programını açıp
fileden device selectoru sectıkten sonra gelen ekranda
olusturdugumuz 16 gb lık bolumu goruyoruz ve secıyoruz
gelen ekranda data klasorune tıklıyoruz
eğer content ve bol sıfırlı (000000000000)dosya yok ise
new folderden aynı sekılde content ve 16 sıfılı dosyayı olusturuyoruz
yani data/content/0000000000000000 şeklinde
eger 2 dosyada var ise bufalo programıyla işimiz yok..!
Bu işlemleri yaptıktan sonra..
1 dvdının ıcındekı content/0000000000000000 içine girin ve
545408A7 dosyayı harıcı hardıskın ana dızınıne kopyalayın, gerısıyle ısımız yok oyun ıkıncı dvdyle oynanıyor..
hardiske kopyalama işi bittikten sonra ,

hardıskı xboksa takıp fsd menuyu acın..
ordan uttilesden file managere gelin
daha sonra sol menuden hardıskın ana dızınıne attıgımız 545408A7 bulun
sağ menuye gelıp actıgımız 16 gb bolume gırın ve content girin sonra 0000000000000000 klasorunun ıcıne gırın...

sol menuye gelıp 545408A7 klasor secılı durumdayken rb tusuna basılı tutup A ya basın ve kopyalama baslasın 20 dk surebılır.. dosyalar kopyalandıktan sonra.. işlem bitmiştir.. ister FSD den ister XEXmenüden oynayabilirsiniz..

harici hardiskin ana dizinine attıgımız dosyayı sılın ve dvd 1 de saklamanıza gerek yok sılebılırsınız...

buna benzer bir konu vardı ama orda anlatılanlarla olmadı.. yada dıger anlatılanlarla bilmiyorum, belkı ben yapamadım ama hatasız denedım hepsını olmadı, yada belkı dash board yada karneller uymamıstır bılemem..
party bufaloyla defalarca anlatılan sekılde hardıskın ıcıne atmama ragmen gormedı olmuyor..
ama resımlı konuya bakıp kopyalama ısını fsdden yapmak aklıma geldı ve denedım oldu...
tabi sadece resımlıye bakıp conctent ve 16 sıfırlı dosyayı es gecsem gene olmuyacaktı.. birisi anlasılır bir şekilde hızlı hızlı anlatmadan resimli anlatması lazım..
2 gundur ugrasıyorum okadar konu baktım hıc bırı olmuyor ya eksık anlatılıyor yada ayrıntı yok resimli konuya bakıyorum orda contenct olusturmadan bahsetmemıs, otekılerde anlatılmıs nasıl oldugu ama noktası vırgulunede yapsam gormuyor, bende
konuları okuyup deneyıp kendı yontemımı buldum .. onları yapamayan bunu denesın bende bu sekılde acıldı ve sonunda ugrasmaktan kurtuldum ohh

Deepmano

Kayıtlı Üye
Tem 31, 2013
172
38
0
19
İndirdiğimiz disk1i demişsin o 2 için anlatım değil mi ? bide disc 2'yi games bölümüne atıyorum bi sorun olur mu ?

mertcan102

Kayıtlı Üye
Ocak 29, 2013
251
80
0
selam kardeşim ex iso la nasıl cıkartcaz isoyu seccez sonra go ya tıkladıktan sonra 4 tane dosya cıkacakmı otomatik olarak yoksa o resimdeki programıda indirmek gerekiyor mu

blackbala

Kayıtlı Üye
May 16, 2013
316
32
0
28
İndirdiğimiz disk1i demişsin o 2 için anlatım değil mi ? bide disc 2'yi games bölümüne atıyorum bi sorun olur mu ?
çok özür dilerim 2. kısımda disk 2 olarak düzelttim o 2 için anlatımdı yanlışlıkla 1 yazmışım :e:

evet disk 2 yi games bölümüne atabilirsin önemli olan disk1 dosyalarını doğru yere atmak

********-- Post added at 10:37 ********-- Previous post was at 10:36 ********--

selam kardeşim ex iso la nasıl cıkartcaz isoyu seccez sonra go ya tıkladıktan sonra 4 tane dosya cıkacakmı otomatik olarak yoksa o resimdeki programıda indirmek gerekiyor mu
evet kardeşim exiso ile add an iso deyip iso dosyasını göstereceksin.

sonra dosyaları çıkartacağın klasörü gösterip go ya basacaksın.

bu arada resimdeki program 360 content manager indirmenize gerek yok.

blackbala

Kayıtlı Üye
May 16, 2013
316
32
0
28
Tamam teşekkürler son 5 part bence sorunsuzca çalışır kesin bir anlatıma benziyor...
kardeşim için rahat olsun dedim ya bizzat oynadım. 2 görev yaptım sorunsuz çalışıyor rahat ol.

********-- Post added at 10:45 ********-- Previous post was at 10:39 ********--

4 gb slim lerde bu nasil oynayacaz bu oyunu onu anlatirsaniz sevinirim
kardeşim 4 gb slim ise mutlaka harici disk kullanıyorsundur oyunu oynamak için.

forumda harici harddiske dlc yükleme rehberleri var.

disk1in içinden çıkan 4 tane dosyayı dlc yükler gibi hariciye yüklemen lazım.

Deepmano

Kayıtlı Üye
Tem 31, 2013
172
38
0
19
Bide dash versiyon yazıyor creditse benimki 3.0b 775 sanki yanlış yerden baktım dashboard versiyona nerden bakıcaz...

juxbox

Kayıtlı Üye
Eki 5, 2010
226
14
0
36
kardeşim için rahat olsun dedim ya bizzat oynadım. 2 görev yaptım sorunsuz çalışıyor rahat ol.

********-- Post added at 10:45 ********-- Previous post was at 10:39 ********--

kardeşim 4 gb slim ise mutlaka harici disk kullanıyorsundur oyunu oynamak için.

forumda harici harddiske dlc yükleme rehberleri var.

disk1in içinden çıkan 4 tane dosyayı dlc yükler gibi hariciye yüklemen lazım.
kardesim ben dlcleri 4 gb a yukluyorum oyunlari harici hard diske atiyorum nerde bu rehber