Switch CFW Goldleaf v0.5 Çıktı

mctuna

PS3 - PS4 - Swicth Teknik Servis
Yönetici
ADMİN
FORUMSAHİBİ
Mar 29, 2008
9,498
18,908
113
37
Perpa Ticaret Merkezi
Siteye Git

DOWNLOAD
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Nintendo Switch konsollarında kullandığınız Goldleaf uygulamasının 0.5 sürümü büyük değişiklikler içererek yayımlandı

Kısaca bahsetmemiz gerekirse Goldleaf ile switch konsolunuza NSP oyunları konsolun kendi içerisinden ve USB üzerinden oyun yükleme yapabilmemiz mümkündür

Elimde 7.xx versiona sahil switch konsol olmadığı için konsol üzerinden NSP oyun kurulumu deneyemedim, deneyebilecek arkadaşlarımız denerlerse ve sonucu yazarsa forumdaki diğer 7.xx kullanan arkadaşlarımızda yardımcı olmuş olur :)

Değişiklikler aşağıdaki gibidir

Büyük UI sığınağı:
Diyaloglar yeniden biçimlendirildi, şimdi tam ekran değiller, yuvarlak ve iyi tasarlanmışlar.
Birkaç grafik elemanı değiştirildi (ana logo)
Dokunsal destek, özellikle iletişim kutularında ve menülerde belirgindir. (kaydırma henüz desteklenmiyor)
Dosya tarayıcılarında (SD bellek / konsol), öğenin boyutu 100'den 50'ye değiştirildi, gösterilen öğelerin sayısı ikiye katlandı ve çok kalabalık dizinlerde gezinti geliştirildi.
Plütonyum 0.2.1 olarak değiştirildiğinde, şimdi bir menüdeki öğeyi yukarı taşımak, sonuncunun sonunu ve sonunu en üste taşır.
USB şu anda daha iyi durumda:
Tesisler artık iki farklı konu tarafından yönetilmiyor, bu da onları daha kararlı hale getiriyor.
USB sistemi libnx çatalında değiştirildi, bu yüzden USB okuma sırasındaki bağlantı sorunları veya geri aramalar gibi bazı işlemlerin yapılması artık çok kolay.
Endişelenmeyin, birden fazla USB kurulumu 0.6 veya daha eski sürümler için planlanmış 🙂
Yeni ve yeniden oluşturulmuş içerik yöneticisi:
Başlıklar, tüm alt başlıklarına göre sıralanır (güncelleme veya DLC olması durumunda)
Herhangi bir içerik türü ayrı ayrı silinebilir
Sistem başlıkları da desteklenir, ancak varsayılan olarak bunları silmeye izin verilmez.
Yeni yapılandırma dosyası! Goldleaf.ini:
Kullanıcı arayüzünün renklerini ve kaynaklarını değiştirme desteği.
Kişiselleştirilmiş bir dili zorlama desteği
Simgeleri, metinleri ve hatta çevirileri RomF'ler aracılığıyla değiştirmek yerine!
Dosya Tarayıcı:
Dosyalar ve dizinler artık doğru sıralanıyor.
NSP kurulumları:
7.x kurulumlar, CNMT'nin geçici bir kopyası alınarak ve NAND SİSTEMİ üzerindeki NCA'ların kontrol edilmesiyle desteklenir (kurulumdan hemen sonra çıkarılır, endişelenmeyin)
Yükleme iletişim kutusu yukarıdaki değişikliğe benzemek için birkaç saniye sürebilir. Sadece biraz gecik, tehlikeli bir şey değil.
Hatalı kurulumlar, hasarlı kurulumları önlemek için yarı yüklenmiş içeriği kaldırmaya çalışır.
Başlık önceden yüklendiyse, Goldleaf onu kaldıracak ve böylece yenisinin yüklenebilmesi sağlanacaktır. Bu, güncellemelerle gerçekleşebilir (aynı uygulama kimliğini paylaşın, böylece dahili olarak aynı başlık olarak kabul edilirler)
USB kurulumları:
Boyutlar düzeltildi, transfer yöntemleri revize edildi ... şimdi USB kurulumları her zamankinden daha kararlı stable (0,4'lü hatalardan sonra)
Goldtree ayrıca USB komutlarıyla ilgili küçük değişiklikler yaptı, bu nedenle diğer PC istemcilerinin de güncellenmesi gerekiyor. Büyük bir değişiklik değil, ama gerçekten önemli.
Hata işleme:
Çok büyük bir ekleme değil, ancak şimdi algılanan hatalar FBI ish stilinde görüntüleniyor (yalnızca altbilgideki hata kodunu değil, hata türünü, açıklamayı ... gösteren iletişim kutusu)
NXTheme yükler:
Şimdi Goldleaf bu kurulumları yönetmiyor, bunun yerine temaları kurması gereken NxThemes kurulumunu kullanıyor. Bu yeni değişikliklerle uyumluluğu çözer.
Kullanıcı profilleri:
Şimdi, hesap simgeleri için kullanmadan önce 256 × 256 JPEG simgeleri geçerli olup olmadığı simgeleri kontrol edilir.
Önceki sürümlerde yalnızca bir kullanıcı (yalnızca bir tane olması durumunda) silinebilirdi. Şimdi düzeltildi.
Özellikler kaldırıldı!
NCA dosyaları (ekstraksiyonlar) desteği dinamik düzenleme için yeni bir sistem olarak kaldırıldı ve NCA'lara erişim gelecekteki sürümler için üzerinde çalıştı 🙂
Bir sonuç olarak CFW desteği, sadece seçilen CFW'de qlaunch'un değiştirilip değiştirilmediğini görmek için faydalı olan bir menüde.
Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için sistemin genel kararlılığında iyileştirmeler yapıldı.
Ve, her zaman olduğu gibi, bu multitool ile eğlenin!​

Emrah1925

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 19, 2011
81
44
18
İzmir
Ellerine ve Emeğine Sağlık Paylaşım İçin :)

Elimde 7.xx versiona sahil switch konsol olmadığı için konsol üzerinden NSP oyun kurulumu deneyemedim, deneyebilecek arkadaşlarımız denerlerse ve sonucu yazarsa forumdaki diğer 7.xx kullanan arkadaşlarımızda yardımcı olmuş olur :)
Ben Makinayı Downgrade ile kullandığım için normal açılmıyor hiç bir şekilde, Sadece CFW modda kullanıyorum. Bu Nedenle bi formatlayayım istiyordum bir süredir, usb üzerinden yüklemeyle kullanıldığını okuyordum da, konuyu görünce bi cesaret geldi :D

Neyse uzatmadan, (6.2 downgrade yapılmış NAND yedeğim ve 7.0.1 Orijinal sorunsuz çalışan NAND yedeğim mevcut) makinayı internete bağladım, güncellemeyi yaptım ve orijinal sürüme yükledim. normal çalışmaya başladı, yüklü oyunları oynatmıyor ama hbmenu'den retro oyun programlarını çalıştırıyor. oyun yüklemesi yapıyorum, Goldtree diye bir programı var linkteki kendi sitesinden indirip kurulum yapıyorum, her kurulumu yapıyor (boyutu 300-500 mb'dan 17 GB'a kadar,) en son oyunu açarken oyun açılamadı dosyalar bozuk olabilir uyarısı veriyor.

Ben makinayla çok uğraştım, o nedenle mi bilmiyorum fakat hiç downgrade yapmamış bir arkadaşta deneyebilirse daha iyi olur. benim uğraşlarım sonucu yaptığım şey 6.2 NAND yedeğini geri yükleyip oyunları oynamaya aynen devam etmek oldu :D

rikebbb38

Kayıtlı Üye
Yönetici
Moderatör
Ara 12, 2010
76
39
18
32
KAYSERİ
Ellerine ve Emeğine Sağlık Paylaşım İçin :)

Ben Makinayı Downgrade ile kullandığım için normal açılmıyor hiç bir şekilde, Sadece CFW modda kullanıyorum. Bu Nedenle bi formatlayayım istiyordum bir süredir, usb üzerinden yüklemeyle kullanıldığını okuyordum da, konuyu görünce bi cesaret geldi :D

Neyse uzatmadan, (6.2 downgrade yapılmış NAND yedeğim ve 7.0.1 Orijinal sorunsuz çalışan NAND yedeğim mevcut) makinayı internete bağladım, güncellemeyi yaptım ve orijinal sürüme yükledim. normal çalışmaya başladı, yüklü oyunları oynatmıyor ama hbmenu'den retro oyun programlarını çalıştırıyor. oyun yüklemesi yapıyorum, Goldtree diye bir programı var linkteki kendi sitesinden indirip kurulum yapıyorum, her kurulumu yapıyor (boyutu 300-500 mb'dan 17 GB'a kadar,) en son oyunu açarken oyun açılamadı dosyalar bozuk olabilir uyarısı veriyor.

Ben makinayla çok uğraştım, o nedenle mi bilmiyorum fakat hiç downgrade yapmamış bir arkadaşta deneyebilirse daha iyi olur. benim uğraşlarım sonucu yaptığım şey 6.2 NAND yedeğini geri yükleyip oyunları oynamaya aynen devam etmek oldu :D
Eger bu mesajı okumasaydim 6.2 daha once dowgrade yaptigim komsolumu şimdi 7.1
Yapip deniyecektim

Emrah1925

Kayıtlı Üye
Kayıt Üyemiz
Şub 19, 2011
81
44
18
İzmir
Eger bu mesajı okumasaydim 6.2 daha once dowgrade yaptigim komsolumu şimdi 7.1
Yapip deniyecektim
Kardeşim Merhabalar.

Atmosphere'de çalışmayan sistem, ReiNX'te sorunsuz çalışıyor, ayrıca nsp'leri önceki versiyonlarda kurduğun gibi Goldleaf ile direk kurabiliyorsun da. (Tinfoil şu an için çalışmıyor) Eğer yeni çıkmış oyunlardan oynamak istediğin varsa güncelleyerek ReiNX i denemeni tavsiye ederim (;