Forum Duyurusu - Online Oyun Kuralları

byercanx

Moderaking
Kas 28, 2011
2,855
448
83
33
Siteye Git
Evet arkadaşlar bu konu konsolları banlı olmayan kullanıcıları ilgilendiriyor. Bunları uygularlarsa sıkıntı yaşamadan PSN deneyimi yaşamaya devam edicekler.

1) ReactPSN ile lisans aktivasyonu yapmayınız.
2) ReactPSN ile aktivasyon yaptığınız lisansları. Online oyunlarda kullanmayınız.
3) ReactPSN direk BAN sebebidir.
4) Native PSN Desteği veren CFW'ler kullanın Spoof ban sebebidir.
5) Native PSN erişimi sağlayan CFW'ler. 4.31 MiralaTijera v4, ve ARCH 4.31 CFW.
6) İki PSN adresiniz olsun US oyunlarda USA PSN, EUR oyunlarda EU PSN kullanınız.
7) Oyuna girdikten sonra PSN erişimi sağlayınız.
8) XMB üzerinde PSN bağlantısını kesiniz. PSN bağlantısından Çıkış yapmaktır.
9) Modifiye Eboot Pacth, Param SFO vs. vs. DLC unlocker, Hack uygulamaları bunlara dahildir.
10) Beğendiğiniz, Oyunlarda online PASS almanız. Sizin bir müşteri olduğunuzun kanıtıdır. Herhangi bir alışverişi olmamış kullanıcının Tropy'lerinda 500 oyun olması. Sony tarafından izlenmektedir. Bunun yerine Offline Tabanlı oyunları Yeni bir User açarak oynayınız.

Ortalama her akşam online oyun oynuyorum. Bu güne kadar BAN yemedim.

Önemli Not : USA PSN kullananlar Amerika üzerinden Proxy IP'leri kullanırsa BAN riski sıfıra iner. Konuyu aklıma önemli hususlar geldikçe güncelleyeceğim.

Native PSN Erişimi Sağlayan CFW'ler

MiralaTijera CFW 4.31 Other OS++ v4

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

V6 Update

MiralaTijera v4 üstüne v6 güncelleme ile kurulucaktır.

Yükleme Prosedürü

1) v4 Kurun Sistem açılsın, Sonra kapama tuşuna basarak kapatın.
2) v6 update'i klasör olmadan Flash diskin ana dizine ayıklayın.
3) PS3 kapalı iken en sağdaki USB portuna takın ve konsolun açın.
4) Artık safe modda v6 sürüme geçiş yaptınız.

CFW 4.31 Arch Other OS ++

Bu CFW'nin yükleme Presedürü'nü daha önceden @MCTUNA isimli arkadaşımız paylaşmıştı. Her iki CFW'nin kurulumuda sıfırdan aynıdır.

http://www.mcpsp.com/ps3-gelistirme-cfw-apps/64492-cfw-cex-arch-4-31-otheros.html

ayhan6134

Kayıtlı Üye
Mar 13, 2011
283
6
0
harika bilgiler hocam sagolasın benim konsolum hiç ban yemedi e3 cfw deyim 1 aydır hiç sorun yok az önce baktım hala ban yememisım bunları uygularsam ban yermiyim konsolumda ntsc bu bi etken olabilirmi

hasan_k_o

Kayıtlı Üye
Nis 14, 2010
205
1
0
İşte bunu arıyordum. Bilgiler için teşekkürler.

Neyse ki sadece 10. maddedeki kupa sayımın fazlalığı risk teşkil ediyor. Bunun dışında umarım bi sorun çıkmaz.

Tekrar teşekkürler Ercan abi.

ndrcnr

PS3 Moderatörümüz
Moderator
May 21, 2011
1,310
2,182
0
İzmir/Buca
gayet yararlı bilgiler teşekkürler. bende ban yemeseydim uygulardım ama iş işten geçti artık. Onu bunu bilmem ban yemek istemiyosan Call of Duty black ops 2nin multisinden uzak durcaksın