Exiso & Iso2god &Xbox Image Browser& God2iso (Harici & Dahili Hdd Oyun Kopyalama)

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,959
0
[HIDE-THANKS]

Rgh/jtag Yeni başlayan arkadaşlar için kendi hazırladığım rehber

İndirdiğiniz oyun ISO dosyalarını 2 şekilde xboxta oynayabilirsiniz.

1.)Iso2god:God formatında oyunu çevirerek (dahili-harici hdd)
2-)Exiso:Rip olarak oyunu çevirirek (dahili -harici hdd)

ÖNEMLİ

RİP OYUNLAR DAHİLİ HDD İÇİNE ATILIRKEN

HDD1/GAMES KLASÖRÜNE

GOD OYUNLAR DAHİLİ HDD İÇİNE ATILIRKEN

HDD1/CONTENT/00... İÇİNE ATILIR

DAHİLİ HDD İÇİNE ATILIRKEN OYUN VE DOSYALAR AURORA DOSYA YÖNETİCİSİ YADA FTP İLE ATILABİLİR

DOSYA DEĞİŞİKLİĞİ GOD OYUNLARDA YAPILAMAZ.OYUNLAR RİP OLMAK ZORUNDADIRÇGOD OYUNLAR DOSYA DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN ÖNCE GOD2İSO İLE İSO SONRA EXİSO İLE RİP YAPILMAK ZORUNDADIR.

Iso2god download 1.3.6

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

Dahili hdd

Programı açıyoruz add iso diyerek iso seçiyoruz

image locatin:Iso dosyası konumu

output location:Oyunun kayıt olacağı konum

ADD Iso tıklayın

Convert tıklayın işlem bittiğinde finish yazısı çıkacaktır

İşlem bittikten sonra oyunun title id numarasında klasör oluşacak klasör içeriği

Eğer oyunu dahili hdd üstünden oynamak isterseniz atacağınız konum

Hdd1/content/000000

Bu şekilde yüklerseniz xbox dashboardda my games (oyunlarım)altından oynayabilirsiniz.Bunun için en iyi yöntm fsd üstünden yada ftp ile atmak

Harici hdd

Oyuna ait klasörü harici hdd yada flash disce kopyalayın fsd üstünden file managerdan resimdeki gibi dosyayı seçin.İsterseniz fsdden oyun konumu gösterip fsd üstünden file managera girmeden oynayabilirsiniz

Fsd file manager

Exiso

Download:

rar şifre

ankboy

Local folder seçili olacak browse tıklayın oyunun kayıt olacağı yeri seçin

Add an Iso tıklayın oyuna ait ISO dosyası seçin.Load a folder tıklarsanız çoklu ISO dosyalarını kendi yükleyip rip yapar.En son GO tıklayın

Dahili hdd

Xbox nete bağlı olması gerekiyor.Ftp seçin.İp adresi ftp şifre ve kullanıcı adını yazın .local computer pc deki dosyalar server xbox 360 oyunları kopyalayacağınız konum

Xbox Image Browser

Xbox Image Browser v2.9.0.350

god2iso

god oyunlar önce iso yapılcak tekrar sonra exiso ile rip yapılcak (dosya değişikliği yapmak için)

linkten indir

programı aç

Add tıkla

god klasöründe 44 kb lık dosya seç

resimdeki kısmı seç iso kaydedilcek konumuç seç go tıkla

[/HIDE-THANKS]

Son düzenleme:

social

Kayıtlı Üye
May 25, 2013
41
7
0
40

Bize god ve rip formatının ne gibi bir yaratı olacaktır acaba,god formatında title update yapabılıyorumda dlc update yapamıyormuyuz,rip demı dlc update oluyor.

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,959
0

Bize god ve rip formatının ne gibi bir yaratı olacaktır acaba,god formatında title update yapabılıyorumda dlc update yapamıyormuyuz,rip demı dlc update oluyor.
İki şekildede title update yükleyebilirsin dlc de .God game avantajı sadece istersen xbox dashboardda games altında oynayabilirsin.Oyun açısından bir farkları yok.İkiside farklı şekilde sıkıştırıyor oyunu hepsi bu.

social

Kayıtlı Üye
May 25, 2013
41
7
0
40
Tamam anladım teşekkurler ama başka bir konudaki mesajınızda sanki god formatına dlc yuklenmediginden bahsetmiştiniz dıye hatırladım.

Originally Posted by blackbala
Bendeki pes god modunda patch uygulanabilmesi için jtag rip formatı şart mı

God için mümkün değil rip olarak atarak yapabilirsin en basit olarak 8 yada 16 gb flash disc atıp oyna patch yapılmış halini normal halini god olarak oyna.

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,959
0
Tamam anladım teşekkurler ama başka bir konudaki mesajınızda sanki god formatına dlc yuklenmediginden bahsetmiştiniz dıye hatırladım.

Originally Posted by blackbala
Bendeki pes god modunda patch uygulanabilmesi için jtag rip formatı şart mı
Patch yapman mümkün değil evet o mesajdaki bilgi doğru.God oyunlarda dosyalar data 12 data 13 gibi gözükür.Oyun dosyalarında oynama değiştirme yapmak istiyosan exiso ile rip olarak atmak zorundasın.Bu şekilde dosyalarda değişiklik yapmak mümkün.Bunun dıışnda god olarakta dlc ve title update yüklenir.

social

Kayıtlı Üye
May 25, 2013
41
7
0
40

İki şekildede title update yükleyebilirsin dlc de .God game avantajı sadece istersen xbox dashboardda games altında oynayabilirsin.Oyun açısından bir farkları yok.İkiside farklı şekilde sıkıştırıyor oyunu hepsi bu.
Hocam sizin ne demek istediginizi anlayamıyorum bu mesajınızda 2 şekildede dlc yukleyebılırsın demişsiniz.

Patch yapman mümkün değil evet o mesajdaki bilgi doğru.God oyunlarda dosyalar data 12 data 13 gibi gözükür.Oyun dosyalarında oynama değiştirme yapmak istiyosan exiso ile rip olarak atmak zorundasın.Bu şekilde dosyalarda değişiklik yapmak mümkün.Bunun dıışnda god olarakta dlc ve title update yüklenir.

Burdada Patch yapmak mumkun degil diyorsunuz. :)),sonuna dogru ""bunun dışında god olarakta dlc ve title update yuklenir""
Ben anlayamıyorum
Sizin bahsettiginiz patch acaba dil dosyası ve ses dosyaları falan degiştirmemi ben patch derken DLC den bahsediyorum.

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,959
0
Hocam sizin ne demek istediginizi anlayamıyorum bu mesajınızda 2 şekildede dlc yukleyebılırsın demişsiniz.

Burdada Patch yapmak mumkun degil diyorsunuz. :)),sonuna dogru ""bunun dışında god olarakta dlc ve title update yuklenir""
Ben anlayamıyorum
Sizin bahsettiginiz patch acaba dil dosyası ve ses dosyaları falan degiştirmemi ben patch derken DLC den bahsediyorum.
Patch ve dlc karıştırmışsın. :wacko3: :13:patch diyerek mesela oyunu türkçe yapmak yada pes 2013 de top paketi ligler ekleme gibi mesela linkteki pes 2013için patch paketi

http://www.mcpsp.com/xbox-360-reset-glitch-hack/66167-pes-2013-patch-dramacydal.html

Dediğim gibi dlc ve title update god ve rip oyunlarda yüklenir.Patch yani oyun dosyalarını değiştirme türkçe dil ekleme vs gibi oyun rip olarak atıldığında mümkün god olarak mümkün değil

social

Kayıtlı Üye
May 25, 2013
41
7
0
40
tamam hocam şimdi anlaşıldı,ben dlc nedir diye google da arattıgımda extra şeyler yukler patch dir gıbısınden yazılar okudugum için dlc ve patch aynı şey sandım.Teşekkurler