DUYURU:Xbox 360 Bölümü Zorunlu Watermark Uygulamasına Geçilmiştir

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,961
0

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.Öncelikle watermark yani Türkçe ismiyle filigran uygulmasına geçme nedenimiz,diğer xbox sitelerinin haksız bir şekilde bizim rehberlerimizi çalması hatta bunun da ilerisine giderek kendi (pc ve xbox)eklediğimiz resimlerimide çalarak bu rehberleri biz yaptık bizim rehberimiz kimseden çalmadık diyebilecek kadar emeğe sayıgısı olmayan yalancı insanları malesef diğer xbox sitelerinde son zamanlarda gördük.Biz de bu konuda [MENTION=138665]The_Darkness[/MENTION] ortak karar alaarak en azından kendi eklediğimiz resimlerde watermark kullanarak diğer sitelerde kullanılmasını engellemeyi düşündük.

Watermark nedir:Özellikle resim ve video gibi dijital formattaki bilgilerin icine gizlenen bilgiye denir. bilginin icerigi hersey olabilir. Watermark genelde video ve resimlerde gördüğümüz özel resim yada yazılardır.

Watermark kullanılması gereken zorunlu bölümler

1-)Kendi hazırladığınız oyun yükleme , program yükleme vb gibi anlatımlar

2-)Kendi yaptığınız Türkçe yama (Sadece oyun için ekran görüntüsü eklenmişse)

Watermark kullanılmadan eklenen resimler konudan silinecektir.

22.8.2014 SONRASI TÜM REHBER VE İŞLEMLER İÇİN BU KONU GEÇERLİDİR.

Watermark nasıl kullanılır.

1-)Online yöntem

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
sitesine gidin.

ve filigran eklemek istediğiniz resmi seçin.Bilgisayarınızda bulunan resimlerden birini seçeceğiniz gibi Flickr, Facebook veya Picasa hesaplarınıza bağlanarak burada bulunan resimlerinizi de seçebilirsiniz.Resmi seçtikten sonra Go To Step2 butonuna basın.

2.Adım: Bu adımda resminizde görünmesini istediğiniz filigran türünü seçin.İstediğiniz yazı veya logoyu resmin istediğiniz bir köşesine yerleştirebileceğiniz gibi tüm resme dağılmasını da seçebilirsiniz.Yandaki örnek resimde görüntünün nasıl olacağı gösteriliyor.Filigranınızı belirledikten sonra Continue butonuna basın ve işlemi tamalayın.

Sonuç: Kısa süre sonmra resminizin filigran eklenmiş hali ekranda gözükecektir.Artık resmi bilşgasayırınıza indirebilir veya direk Facebook, Flickr veya Picasa albümlerinize gönderebilirsiniz.İşte benim örnek olarak kullandığım koala resminin filigran eklenmiş hali…

2.Program ile

Linkten indirin içinde serial ile birlikte veriyorum :eek:nthego: :eek:nthego: :eek:nthego:

[HIDE-THANKS]

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

[/HIDE-THANKS]

rar şifre:ankboy

Kısa anlatım

programı açın resmi seçin yazı yazın.save create new layer seçin.Özel resim eklemek isterseniz image tıklayın .Küçük sarı klasör resmine tıklayın istediğiniz resmi seçin.save create new layer seçin.Next step tıklayın.Output kayıt konumunu seçin ve kaydedin sonra resmi yine herhangi bir resim upload sitesine yüklemeniz yeterli.

Son düzenleme:

ferhanANK

Senior Member
Tem 23, 2008
5,979
1,965
113
31
PSLAND:)
[MENTION=81998]ankboy[/MENTION] Kardeş ben tam anlıyamadım. Şimdi biz indirdigimizde normal, ama hirhizlar indirdiginiz ekledigimiz watermarkmi çıkacak :)
Altyazilara, programlara, vidyolara felan yapan kişiler +mcpsp gibi yazilsa olmazmı? Indirdiklerinde orda yazar zaten :)

Отправлено с моего SM-N9000Q через Tapatalk

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,961
0
[MENTION=81998]ankboy[/MENTION] Kardeş ben tam anlıyamadım. Şimdi biz indirdigimizde normal, ama hirhizlar indirdiginiz ekledigimiz watermarkmi çıkacak :)
Altyazilara, programlara, vidyolara felan yapan kişiler +mcpsp gibi yazilsa olmazmı? Indirdiklerinde orda yazar zaten :)

Отправлено с моего SM-N9000Q через Tapatalk
birşey indirmeyle ilgisi yok dostum rehberlere sadece site adı yada üye ismi ekliyoruz istersen profil resmini yada farklı şeyler linkteki gibi

http://www.mcpsp.com/xbox-360-reset...god2iso-harici-dahili-hdd-oyun-kopyalama.html

matea2008

Kayıtlı Üye
Tem 25, 2011
6
10
0
32
merhaba arkadaşlar önceden bu siteye girerken herhangi bir sorun yoktu fakat şimdi bu siteye girerken sayfa açılıyor ama konuyu göremiyorum Xbox 360 slim sahibiyim siteyi sürekli takip ediyordum Watermark uygulaması gelince konudaki cevapları yorumları göremiyorum bu sorunu nasıl çözebilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,961
0
merhaba arkadaşlar önceden bu siteye girerken herhangi bir sorun yoktu fakat şimdi bu siteye girerken sayfa açılıyor ama konuyu göremiyorum Xbox 360 slim sahibiyim siteyi sürekli takip ediyordum Watermark uygulaması gelince konudaki cevapları yorumları göremiyorum bu sorunu nasıl çözebilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Mrb.Watermark bir uygulama yada işlem değil forumla ilgili resimlere yazı yazmak diyebilirz basit olarak zaten tüm konulara bu işlemleri yapmadık. Konudaki linkleri görmek için teşekkür et butonunu kullanman yeterli.Telefonda eğer göremiyorsan buna göre çözüm bıulabiliriz.