Dlc ve Title Update Yükleme Rehberi(Dahili Hdd)(Güncelleme 27.11)

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,895
0
[HIDE-THANKS]
Forumda yaşanan title update sorunu için konu açmak gereği duydum

1.Yöntem Aurora üstünden yükleme aurora rehberinde anlatımı mevcut

2.yöntem için öncelikli bilmemiz gereken şu title update için önemli olan oyunun media id numarasıdır
(Aurora üstünden değil de kendiniz indirdiğiniz takdirde yükleme şekli)

Media id bilmiyorsanız rehberi inceleyin

http://www.mcpsp.com/xbox-360-reset-glitch-hack/66904-title-id-ve-media-id-ogrenme-rehber.html

Ek güncelleme

aurora sürümü ile birlikte artık media id aurora görünmektedir.Buna uygun olarak xbuc.net sitesinden title update indirin.

En son title update sürümünü indirmeniz yeterlidir.Auroradan title update indirirseniz kendinizin title update yüklemesine gerek yoktur.

Dlc aurora üstünden yüklenmez torrent yada forum sitelerinden indirerek sizin yüklemeniz gerekmektedir.

Title id değişmez ancak media id oyun sürümüne göre değişir

AURORADA MEDİ İD BİLGİSİ GÖRME

Oyun bilgilerini aldıktan sonra xbuc.net üstünden resimdeki gibi indirme yapın

Sonrasında yapmanız gereken xbox dahili hdd atmak

aurora file manager xex menü yada ftp üstünden atabilirsiniz.

Bazı arkadaşlar halen sorun yaşadğı için kısa ve işin özeti şeklinde not ekliyorum.

Dahili hdd harici hdd farketmeksizin dlc ve title update için tek kullanılan klasör Content/00000 klasörü

İndirilen dlcler 360 content manager ile patch yapılır(eğer kilitliyse)

Dlc yüklemek için kullanılan konum

Dahili hdd için

HDD:\Content\0000000000000000\<oyun title id numarası>\00000002\<DLC dosyası>

Title update için kullanılan konum

Dahili hdd için

HDD:\Content\0000000000000000\<oyun title id numaras>\000B0000\<Title update dosyası>

Not:İndirilen title update dosyası ismi

TU_xxxxxxx şeklinde ise

Cache klasörüne atılması yeterlidir.

tu00000xxxxx şeklinde ise

000B0000 klasörüne

[/HIDE-THANKS]

Son düzenleme:

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,895
0
internet aracılığıyla mı indiriyo yani jtaglı oldugu için xbox live vb. bağlanamıyorum da ondan soruyorum eğer internettense de bağlanabilecek miyim fsd sayesinde?

Rgh- jtag sadece cover ve title update indirir live bağlanamazsınız zaten.Fsd ile ip alıyorsa xbox cover ve title update indirir netiniz olması yeterli

Spazozo12

Kayıtlı Üye
Haz 7, 2011
41
3
0
21
Bir soru

Fsd file manager xex menü yada ftp üstünden atabilirsiniz.

Hocam bunu derken ne demek istediniz tam olarak.

myalcin

Kayıtlı Üye
Haz 7, 2012
134
77
28

İndirdiğin dlc dosyasını xbox dahili hdd kopyalama şekli.3 den istediğinde kopyalayabilirsin.
update yapacağımız oyun pcde yoksa sadece xboxtaki oyunun media idsini nasıl öğrenebiliriz? 2. bir sorumda title update 1-2-3-4 vs gibi olunca sonuncusunu indirsek yeterli mi yoksa hepsini sırasıyla atmamız mı gerekiyor? tesekkür ederim simdiden

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,895
0
update yapacağımız oyun pcde yoksa sadece xboxtaki oyunun media idsini nasıl öğrenebiliriz? 2. bir sorumda title update 1-2-3-4 vs gibi olunca sonuncusunu indirsek yeterli mi yoksa hepsini sırasıyla atmamız mı gerekiyor? tesekkür ederim simdiden
1-)2.yöntemle harici hdd pc bağlayıp bakabilirsin.Eğer bağlayamıyosan xbox internete bağlıyken pcden

fsddeki ip adresini pcden yazıp web arayüzden oyun listesinden bakabilirsin.(games list xbox 360 seçersen xboxtaki tüm xbox oyunları listesi çıkar.Fsd cover 3 yöntem rehberinde ilk yöntemdeki gibi giriş yapacaksın)

2-)Son update dosyası yeterli hepsini kapsar takılırsan alttaki soruda detaylı anlatım mevcut

http://www.mcpsp.com/xbox-360-reset-glitch-hack/64623-xbox-360-rgh-dlc-sorunu.html

myalcin

Kayıtlı Üye
Haz 7, 2012
134
77
28
1-)2.yöntemle harici hdd pc bağlayıp bakabilirsin.Eğer bağlayamıyosan xbox internete bağlıyken pcden

fsddeki ip adresini pcden yazıp web arayüzden oyun listesinden bakabilirsin.(games list xbox 360 seçersen xboxtaki tüm xbox oyunları listesi çıkar.Fsd cover 3 yöntem rehberinde ilk yöntemdeki gibi giriş yapacaksın)

2-)Son update dosyası yeterli hepsini kapsar takılırsan alttaki soruda detaylı anlatım mevcut

http://www.mcpsp.com/xbox-360-reset-glitch-hack/64623-xbox-360-rgh-dlc-sorunu.html

fsdden bağlanıyorum oyunların listesi geliyor ama orada title ID var media ID bulamadım? ben mi yanlış anladım acaba?