Dead Space 3\ 2.Disc Hatası Çözümü(Rehber)

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,895
0
Bazı arkadaşlar fsd de sorun alıyor sanırım 2.disc geçişte yapmanız gereken şu[HIDE-THANKS]

Öncelikle fsd rev 483 ve dashlaunch 3.6 yükleyin eğer sorun devam ederse

Öncelikle mutlaka oyunun dosyalarını pc de yedekleyin işlemi yapmadan

Daha sonra Disc 2 içine girin.bigfile0.viv dosyasının ismini bigfile2.viv olarak değiştirin.bigfile1.viv dosyasının ismini bigfile3.viv olarak değiştirin.

İsimlerini değiştirdiğiniz dosyaları Disc 1 içine atın.

Disc 1 ve disc 2 içinde bulunan both disc1_info.txt ve disc2_info.txt dosyalarının silin.

Dosyaların son hali resimdeki gibidir yöntem sorunsuz çalışmaktadır.

[/HIDE-THANKS]

Son düzenleme:

sahin1406

Kayıtlı Üye
Eyl 13, 2009
1
2
0
merhaba rehber için teşekkürler bir şey soracağım,
disc 2 içindeki ismini değiştirdiğimiz dosyaları disk 1 e kes yapıştırmı yapacağız yoksa disk 2 içinde o dosyalar da kalacakmı?

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,895
0
merhaba rehber için teşekkürler bir şey soracağım,
disc 2 içindeki ismini değiştirdiğimiz dosyaları disk 1 e kes yapıştırmı yapacağız yoksa disk 2 içinde o dosyalar da kalacakmı?
Disc 1 içine kes yapıştır yapılacak ama dediğim gibi dosyaların yedeğini pc de yedekleyin mutlaka herhangi soruna karşı.

dead_space

Kayıtlı Üye
Ara 26, 2011
646
358
0
34
slm kardeşim yine 1 numara olduğunu gösterdin seni seviyorum kardeşim tabi arkadas olarak hakan :)

Bump: slm tüm iki cd destekli oyunlarda bu şekildemi yapılmalı yoksa her oyuna ait uygulama farklımı kardeşim.birde mesela ben oyunu iki cd li olarak xbox 360 da görmek istiyorum neden bunu söyledim ben de dead space 2 ve forza motor spor var ikiside disc 1 ve disc 2 olarak geçiyor

bu yöntemi yapmak için ne yapmamız lazım öğrenmek adına soruyorum emeğine saygı duyorum öncelikle saygısızlık olarak algılama lütfen

Bump: bendeki oyun sadec şu şekilde

dead space 3 klasörü var içindekiler de şu şekilde
bigfile0.viv
bigfile1.viv
database.xmplr
deadspace_game_f.xex
default.xex
disc1_info
Launch_Trainer.xex
nuiidentity.bin.be
nuisp1031
nuisp1033
nuisp1036
nuisp1040
nuisp1041
nuisp2057
nuisp2058
nuisp3081
nuisp3082
nuisp3084
nxeart

demek istediğim kardeşim bende disc 1 ve disc 2 klasörleri yok oyunu bu şeklide temin ettim

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,895
0
slm kardeşim yine 1 numara olduğunu gösterdin seni seviyorum kardeşim tabi arkadas olarak hakan :)

Bump: slm tüm iki cd destekli oyunlarda bu şekildemi yapılmalı yoksa her oyuna ait uygulama farklımı kardeşim.birde mesela ben oyunu iki cd li olarak xbox 360 da görmek istiyorum neden bunu söyledim ben de dead space 2 ve forza motor spor var ikiside disc 1 ve disc 2 olarak geçiyor

bu yöntemi yapmak için ne yapmamız lazım öğrenmek adına soruyorum emeğine saygı duyorum öncelikle saygısızlık olarak algılama lütfen

Bump: bendeki oyun sadec şu şekilde

bigfile0.viv
bigfile1.viv
database.xmplr
deadspace_game_f.xex
default.xex
disc1_info
Launch_Trainer.xex
nuiidentity.bin.be
nuisp1031
nuisp1033
nuisp1036
nuisp1040
nuisp1041
nuisp2057
nuisp2058
nuisp3081
nuisp3082
nuisp3084
nxeart

demek istediğim kardeşim bende disc 1 ve disc 2 klasörleri yok oyunu bu şeklide temin ettim

Bu durum bu oyuna özel disc sorunu yaşayanlar için diğer 2 disc oyunlarda bunu yapmana gerek yok.Disc 1 ve disc 2 olarak atman yeterli olur forza gibi mesela yada max payne 3.

Yazdığın gibiyse eğer sadece elinde disc 1 var.Disc 1 ve disc 2 dosya isimleri aynı indirdiğin yada oyunu aldığın kişi tek klasör yaparak hata yapmış.Çift disc oyunlar disc 1 ve disc 2 diye ayrılır.Eğer 2 discten dosyaları alıp disc 1 e yapıştırmadıysa elindeki Disc 1 sadece şu anda anlattığım işlem için disc 2 gerekli.Eğer sen bu şekilde oynadıysan zaten disc 2 oynayamaman gayet doğal çünkü disc 2 yok sende

ankboy

Erişim Engelli
Şub 7, 2011
0
31,895
0
anlıyorum çok sağol peki senden upload etmeni rica etsem olurmu lütfenn

Bump: yani bende olmayan dosyaları
Oyun haberleri bölümündeki linkleri vardır silinmediyse disc 2 indirebilirsin dostum.Sende disc 2 tamamı yok attığın resime göre zaten oyun 2 disc sen tek klasör yapıp disc 1 atmışın zaten.

dead_space

Kayıtlı Üye
Ara 26, 2011
646
358
0
34
bakalım bu şekilde olacakmı disc ikiyi indiricem tekradan ama şu snin verdiğin ugulamayı disc 1 deki dosyalar üzerinde uygulayacağım bakalım ne yanıt alacağım komik ama bence ilginç :)

Bump: merhaba arkadaslar öncelikle ankboy (hakan) kardeşime verdiği bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim ve anlatımından dolayı.

Bende Disk 2 Hatası alıyordum ve ankboy kardeşimin hazırladığı konuya bakarak düzeltecektim ki son saniyede hakanın verdiği bir kaç dosyanın bende olmadığını farkettim yani bende disk 2 olmadığı için oyunu oynuyamıyordum ve disk 2 yi indirmem gerekiyordu.

Sonra düşündüm ve aklıma bir fikir geldi.Acaba disk 2 yi indirmeden disk 1 deki dosyaları disk 2 gibi uyarlarsam ne olur diye sonuç pozitif yani oldu arkadaslar.

disk 2 olmadan dsik 1 deki bir kaç dosya ile sizinde bunu yapmanız mümkün sizler ile paylaşmak istiyorum eğer sakıncası yoksa.

bendeki olan dosyalar

bigfile0.viv
bigfile1.viv
database.xmplr
deadspace_game_f.xex
default.xex
disc1_info
Launch_Trainer.xex
nuiidentity.bin.be
nuisp1031
nuisp1033
nuisp1036
nuisp1040
nuisp1041
nuisp2057
nuisp2058
nuisp3081
nuisp3082
nuisp3084
nxeart

olmayan dosyalar ise disk 2
bigfile2.viv
bigfile3.viv
disc2_info.txt

öncelikle dead space 3 klasörümde yer alan

bigfile0.viv
bigfile1.viv

Dosyalarını Flash belleğe kopyaladım ve PS3 üzerinden Multimanın File manager sekmesinden uzantılarını değiştirip

bigfile2.viv
bigfile3.viv

şeklinde düzenledim sonrada dead space 3 klasörünün içine kopyaladım.

Xbox 360 a girerek file manager sekmesinden Dead Soace 3 yazan klasöre disk 2 için hazırladığım bigfile2.viv
bigfile3.viv kopyaladım en son olarak da disc1_info.txt dosyasını sildim

oyunu açtım ve oyuna kaldığım yerden devam ettim disk 2 sorunu ortadan kalkmış oldu.

Kısaca Özetlersek Disk 2 ye ihtiyaç duymadan direkt olarak disk birdeki dosyalar üzerinde benzer nitelikdeki dosyalrı hakan kardeşim anlattığı şekilde düzenledim oldu...

Umarım Yararı Olur Herkese İyi Eğlenceler Dilerim

Emeğe Karşılık Teşekkür etsenizde etmesenizde Sorun değil Kendinize iyi bakın ve neşeli kalın

Bump: bende yararı oldu ama oyunun boss bölümüne geldim yaratık ile savaştım ve beni içine çekti tam o sırada hata aldım oyunun cd si çizik yada bozuk diye temizleyip tekrardan deneyiniz diye

sanırım pekde başarılı olmadı ama baya bir ilerledim bu yöntem ile disc 2 yi indirmek şart anlaşılan