Battlefield 4 Görüş Alanını ve Grafik Kalitesini Artırmak

maxzret

Kayıtlı Üye
Kas 18, 2012
78
20
0
Battlefield 4 Görüş Alanını ve Grafik Kalitesini Artırmak​

not: her ihtimale karşı orjinal profil dosyanızı saklayınız.

gerekenler

ilk horizon programı ile battlefield profil dosyamızı açıyoruz.

extractall yapıyoruz.
sonra açılmış profil dosyasını hex editor ile açıp resimde

fieldofview kısmındaki .70 i 100 yapıyoruz.
shadowquality 3 ( gölgelendirme kalitesi )
effectsquality 3 ( efekt kalitesi )
lightingquality 3 ( ışıklandırma kalitesi )
texturequality 3 ( doku kalitesi )
yapıp kaydediyoruz.

bak dosyası oluşuyor uzantısını silip kaydediyoruz.

sonra bilgisayarım C klasörüne bf4 diye boş klasör açıp içine bf3crc.exe ve en son oluşturduğumuz profil dosyasını atıyoruz. resimdeki gibi

daha sonra çalıştırdan cmd yi çalıştırıp. bf3crc.exe iyi cmd nin içine sürükleyip bir boşluk bırakıp profil dosyamızı sürüklüyoruz ve enterlıyoruz.

bu resme benziyen bir uyarı gelecek ekrana

şimdi en son oluşan bu profil dosyasını alıp Hdd1:\Content\Profile-ID\454109BA\00000001 klasörüne atılacak.

[video=youtube;ZWfNnrxyraE]http://www.youtube.com/watch?v=ZWfNnrxyraE[/video]

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
:
burdan Hollywood_Undead teşekkürler.

The_Darkness

Erişim Engelli
Eyl 14, 2013
0
18,778
0
Siteye Git
Faydalı bir paylaşım olmuş teşekkür ederim denemek lazım genelde böyle şeyler save dosyası yerine oyun dosyasında değişiklik yapılıyor diye biliyorum deneyen arkadaşlar burada belirtirseniz sevinirim :) fake de olabilir :)

Son düzenleme:

maxzret

Kayıtlı Üye
Kas 18, 2012
78
20
0
harbiden grafik fark etti sanki ilk bölüm okul duvarları bayağı bir farklı görünüyor.

Son düzenleme:

The_Darkness

Erişim Engelli
Eyl 14, 2013
0
18,778
0
Siteye Git
dostum şöyle yapsan daha iyi olur save dosyanı paylaşsan diğer arkadaşlarda onu indirip kendi profil id girdikden sonra oynasalar hem yukarıdaki işlemleride yapmak zorunda kalmazlar :) çünkü insanımı biliyorum yapamadım diye bir ton yazılar olacak :D bu arada efekt ayarlarını 3 yerine 4 filan olsa belki biraz daha değişebilir oyun bende yok olsaydı şimdi denerdim​

maxzret

Kayıtlı Üye
Kas 18, 2012
78
20
0

dostum şöyle yapsan daha iyi olur save dosyanı paylaşsan diğer arkadaşlarda onu indirip kendi profil id girdikden sonra oynasalar hem yukarıdaki işlemleride yapmak zorunda kalmazlar :) çünkü insanımı biliyorum yapamadım diye bir ton yazılar olacak :D bu arada efekt ayarlarını 3 yerine 4 filan olsa belki biraz daha değişebilir oyun bende yok olsaydı şimdi denerdim
iyi akşamlar , The_Darkness

orjinal profil dosyasının console id ve profile id kısımlarını değiştirip kayıt edilebiliyor.resimdeki gibi

fakat içeriği değişmiş profil dosyasının console id ve profile id kısımlarını değiştirilemiyor hata veriyor.

yani uzun yolu kullanmak gerekecek.

Son düzenleme:

The_Darkness

Erişim Engelli
Eyl 14, 2013
0
18,778
0
Siteye Git
iyi akşamlar anladım dostum :) önceki sonraki diye bi foto alabilirimisin eğer rghli ise rahatlıkla oyun içinde resim alabilirsin bu oyuna zamanında çok takılmıştım 3 mükemmeldi 4 batırmışlardı o yüzden gerçi senaryosu iyi değil multi için yapılmış bir oyun :) [MENTION=120184]maxzret[/MENTION]​

The_Darkness

Erişim Engelli
Eyl 14, 2013
0
18,778
0
Siteye Git
tamam.
nasıl ekran görüntüsü alcam ve nereye kayıt olcak.
Dostum Fsd Kullanıyorsan unuttum aurora çıktığında kullanmaya başladım ona göre anlatıyım
Start Tuşuna Bas Eklentiler bölümüne gel Ekran Bulma kısmını aktif et ardından oyuna giriş yap star+back tuşuna basarak görüntüsünü alabilirsin
Kaydettiği bölüm aurora klasörünün içindeki Plugins/UserData/Oyun Title ID