4.30 E3 CFW Downgrader 3.55 Version Düşürme Rehberi

mctuna

WWW.MCPS4.COM
Yönetici
ADMIN
Mar 29, 2008
8,485
17,371
113
37
Siteye Git

Bu rehber anlatımından faydalanarak 4.30 E3 CFW'nizi 3.55 CFW'ye düşürebilirsiniz

Lütfen adımları sırası ile doğru bir şekilde yapınız, oluşacak her hangi bir sorundan siz sorumlusunuz, bu rehber denendikten sonra verilmiştir

KURULUM REHBERİ

1. Adım

Aşağıdaki linkten 4.25 to 3.55 Dosyamızı indirelim
:download:
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

2.Adım
Aşağıdaki linkten Toggle QA dosyasını indirelim

3.Adım
Aşağıdaki linkten Condor Update Dosyamızı indirelim

Bütün dosyaları indirdikten sonra bu 3 dosyayıda FAT32 formatlı flash diskimizin ana dizinine atıyoruz

usb/PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP
usb/toggle_qa.pkg
usb/Condor Updater.pkg

USB Flash diskinizi PS3 konsolunuza takın ve SYSTEM UPDATE sekmesine gelip STORAGE MEDIA sekmesinden 4.25to3.55 dosyasını yükleyin

Version yükleme işlemi bittiği zaman USB Flash diskinize olan Toggle QA ve Condor Update.pkg dosyalarını INSTALL PACKAGE FILES sekmesinden yükleyin

Yükleme işlemleri bittikten sonra menüden Toggle QA programını çalıştırın, bir kaç saniye içerisinde BİP BİP sesini duyacaksınız ( eğer bu sesi duymaz iseniz tekrar çalıştırıp deneyiniz ) ve ardından ağ ayarları (Network Settings) seçeneği üzerinde sırasıyla L1+L2+L3+R1+R2+(Aşağı Yön Tuşu) tuşlarına her birisini basılı tutarak çok acele etmeden basalım.

Menüden Condor Update dosyasını çalıştırın bir kaç saniye içerisinde recovery menüye girmiş olacaksınız ( program bunu otomatik olarak yapacaktır)

Şimdi aşağıdaki linkten 3.55 OFW dosyamızı indirelim ve flash diskimin içerisine atalım

Recovery menuden SYSTEM UPDATE sekmesini kullanarak 3.55 versionu yükleyelim, yükleme bitince herşey tamamdır artık 3.55 firmwaredesiniz

luckyss

Erişim Engelli
Eki 10, 2012
16
0
0
32
Merhaba tuna bey Rogero cfw v3.4 hiçbir yerde bulamıyorum linkler kırık elinizde varsa upload edermisiniz konuyu dağıttıysam kusura bakmayın iyi akşamlar...

kazam

Erişim Engelli
Ağu 15, 2011
156
0
0
33
şu an 4.30 cfw yı kurdum ve çok memnunum tek sorun multiman yeni versiyon oda çıksa sorun tamam

berkayde

Kayıtlı Üye
Mar 23, 2010
817
20
0
çok verimli bir 4.30 CWF olmadı galiba hemen downgrade olayı çıktı ...
Verimli olup olmamasıyla bir ilgisi yok belki 3.55 e geri dönmek isteyenler olur diye veya 3.55 üzerinden uygulanan başka bir hack yöntemi çıkar diye çıktı bu yöntem.hem bu yöntem benim duyduğumda göre 4.21 cfw den 3.55 cfw ye geri dönebilmek için yapılmış yöntemle aynı 4.30 da sorunlar olduğu için çıkmadı yani.